מעון,
מעון,iStock

שר העבודה יואב בן צור ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' סיכמו על מתווה סיוע למעונות היום והמשפחתונים המסובסדים לחודש נובמבר

תשלום המענק לארגונים המפעילים יועבר על ידי משרד העבודה לפי מספר הילדים הרשומים במערכות התשלום של משרד העבודה לסבסוד. נכון ליום 31 בדצמבר או עד הילד ה-105,000, הנמוך מביניהם.

בגין כל ילד יחושב הפיצוי עבור חודש נובמבר על בסיס הימים בהם המסגרת לא פעלה בהתייחס למספר הילדים המסובסדים ושאינם מסובסדים המופיעים במערכות המשרד כאמור ובתנאי שהארגונים לא גבו מההורים עבור ימים בהם לא התקיימה פעילות או שבוצעה פעילות בהיקף חלקי בלבד.

יצויין כי תשלום זה מתווסף לתשלומי הסבסוד המלאים שמשרד העבודה העביר לארגונים גם בחודש נובמבר, כדי להקל על המצוקה התקציבית.

תשלומי המענקים יועברו רק למעונות ולמשפחתונים שהיו סגורים באופן מלא וחלקי בחודש נובמבר ויצהירו כי אינם מתכוונים לתבוע באמצעות מס רכוש.

בן צור אמר: "בימים אלו לצד האתגרים הביטחוניים, אזרחי ישראל מתמודדים עם אתגרים כלכליים, משרד העבודה נרתם למענם של ההורים ומסגרות החינוך לגיל הרך ומקל מעליהם את הנטל הכלכלי. אני מברך על הפתרון שהשגנו ומתחייב כי נעשה הכל כדי לתת מענים מהירים במינימום בירוקרטיה, לטובת ההורים והאזרחים בישראל".

סמוטריץ הוסיף: "ממשיכים לבצר את חומת המגן האזרחית של אזרחי ישראל במטרה לחזק את העורף ולנצח את המערכה. אנחנו עומדים לצד ההורים כדי לוודא שהנטל לא יפול על כתפם. אנשי המקצוע במשרד האוצר יחד עם משרד העבודה בנו מתווה מתואם כדי להקל על ההורים בעת המלחמה. חיזוק העורף זו משימה לאומית, יחד ננצח".

איגוד מטפלות משפחתונים בכוח לעובדים מסר: "בדומה למשבר הקורונה נאלצנו להיאבק בכדי לקבל את הפיצוי ההולם מהמדינה על הימים בהם נכפתה סגירת המסגרות על המשפחתונים. לא ייתכן שמטפלות החוששות גם כך לבטחונן ובטחון משפחתן נותרות ללא מקור הכנסה יציב. אנו מודות לח"כ משה גפני וחברת הכנסת נעמה לזימי על התגייסותם לגיבוש המתווה. עתה משימתנו היא הסדרת מעמד המטפלות כשכירות בכדי למנוע הישנות מקרים כאלה במשברים עתידיים".