מילביצקי וברקת
מילביצקי וברקתצילום: יונתן זינדל, אבשלום שושני, פלאש 90

חבר הכנסת חנוך מילביצקי מתח הבוקר (שני) ביקורת חריפה בריאיון לרדיו 103FM על חברו למפלגה שר הכלכלה ניר ברקת על טענתו כי חיילי צה"ל נשלחים למבנים ממולכדים כברווזים.

"אני חושב שכל מי שמתעסק בפוליטיקה לא מיטיב עם עצמו, מעבר לשאלות המוסריות שזה מעלה", אמר מילביצקי.

עוד אמר: "אני לא חושה שהציבור יהיה סלחני למי שמתעסק בדברים הללו כרגע, טוב שהנשיא אמר את מה שאמר. אף פעם לא שמעתי ולו קמצוץ מהדברים שנאמרו".

"אם הייתי שר בממשלה וחושב שהממשלה מסכנת חיילים, הייתי מסביר למה אני אומר את הדברים, ואם לא הייתי מצליח לשכנע הייתי מתפטר".

בנוסף, טען מילביצקי, "לשמוע את הדברים הללו ביום ששכלנו כל כך הרבה לוחמים ושמאות אלפי מילואימניקים נמצאים בחזית, זה חוסר אחריות מדרגה ראשונה ואני עדין".

"אם יש ממש במה שברקת אמר, מצופה שיחשוף על מה הוא אומר את הדברים ושיתפטר. לא הייתי נשאר בממשלה דקה אם הייתי חושב שזה מה שנעשה בממשלה. הדברים שאמרתי לגבי ברקת נכונים גם לגבי בן גביר".

בכניסה לישיבת הממשלה אתמול, השר ברקת אמר: "אני מודאג. לצערי אנחנו נחמדים מידי ומתחשבים מידי. לא מתקבל על הדעת שאנחנו נסכן חיילים שלנו, ונשלח אותם חשופים בכל מיני מבנים, מבלי שהפצצנו לפני כן".

"כניעה לכל לחץ חיצוני, גם אם זה לחברים הכי טובים שלנו, זו טעות קשה שאנחנו משלמים עליה מחירים כבדים. התפקיד שלנו כממשלת ישראל, בראש ובראשונה לדאוג לאינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. אסור לוותר בגלל שום לחץ".

בהמשך, בישיבת הממשלה, התייחס נתניהו לביקורת: "ראיתי פרסומים שגויים שטוענים כאילו ארה"ב מנעה ומונעת מאיתנו פעולות מבצעיות באזור - זה לא נכון. ישראל היא מדינה ריבונית. ההחלטות שלנו במלחמה מבוססות על שיקולים מבצעיים שלנו, ולא ארחיב בזה. הן לא מוכתבות על ידי לחצים חיצוניים. ההחלטה על אופן הפעלת כוחותינו היא החלטה עצמאית של צה"ל ולא של אף אחד אחר".

ברקת טען בישיבת הממשלה כי כמות ההפצצות של חיל האוויר ברצועה "ירדה דרמטית" והוסיף "חיילים נשלחים למבנים ממולכדים כמו ברווזים. שום שיקול לא מצדיק שנסכן את חיי החיילים שלנו בשם איזה 'מוסריות' מדומיינת. בפועל אנחנו מגנים על מחבלים ומסכנים את חיי הלוחמים - התוצאה היא חיילים מתים. זה ניהול מופקר של המלחמה".