אבי מעוז
אבי מעוזצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, הקדיש את נאומו בכנסת במהלך הדיון המיוחד למען החזרת החטופים אתמול (שלישי) לחטוף איתן מור.

במהלך נאומו בכנסת ציטט ח"כ מעוז את דבריו של צביקה מור, אביו של איתן. "סוגיית החטופים כואבת מאוד אבל היא סוגייה טקטית. בזמן שהאויב חוטף ואונס, צריך להתרכז במלחמה ולא לנהל מו''מ חייבים לעצור את הסיוע ההומניטרי עכשיו ומייד, כדי לנצח את המלחמה".

עוד הוסיף ח"כ מעוז לצטט את דבריו של מור כי מדובר שעת מבחן למנהיגי הציבור. "כאשר ארבעת המלכים לוקחים בשבי את לוט בן אחיו של אברהם אבינו, הוא אינו פותח במשא ומתן, אלא יוצא מיד למלחמה ולמבצע חילוץ, שבסופם הוא זוכה להחזיר את כל השבויים ובהם בן אחיו. אנחנו דורשים לעצור את הסיוע ההומניטרי, כדי להגביר את הלחץ הנקודתי על ראשי החמאס, כדי לקצר את המלחמה וכדי לזרז את כניעתו של האויב, בדיוק כפי שראינו עם כל אלו שיצאו מהמנהרות בידיים מורמות".

"אנחנו מוכרחים להמשיך במלחמה, כי בשבילנו אין מחיר גבוה מדיי במטרה לשמור על מדינת ישראל ועל עם ישראל. אנחנו לא פוחדים לשלם מחירים, גם מחירים כואבים, כדי לשמור על המדינה. כשהאויב יפנים את המסר הזה, הוא יידע שאין לו עוד מה להתעסק איתנו. אנחנו עומדים נפעמים מול מסירות הנפש של הלוחמים ובני משפחותיהם. אין עוד צבא כזה בעולם" ציטט ח"כ מעוז.

בהמשך נאומו הוסיף ח"כ מעוז בשמו של מור, "בע"ה ובוודאות – עם ישראל ינצח, ויחד עם הניצחון נזכה בע"ה במהרה לשיבתו בשלום של איתן יחד עם כל השבויים והחטופים".