יש לוחמים בגילנו בעזה - למה אני לא יכולה לטפל בבקשה לאישור נשק?ערוץ כנסת

בדיון שהתקיים היום (רביעי) בוועדה לביטחון לאומי, בראשות ח"כ צביקה פוגל על שילוב בנות השירות הלאומי באגף לכלי יריה במשרד לביטחון לאומי, העידה אושר שמעון, בת שירות מהאגף, על נחיצותן כפקידות שיאשרו  רישיונות.

"מאז האסון הוגשו מאות אלפי בקשות לרישיון לנשק, יום לאחר האסון, התקשרו אלינו המשרד ואם אנחנו מוכנות לתרום במשימה הלאומית, וכמובן שהתגייסנו".

שמעון הוסיפה: "התגייסנו למשימה לאומית, בתור בנות שירות לאומי, כדי לאפשר לאזרחי ישראל לבוא ולהגן על עצמם. אני לא יכול לתאר לכם עד כמה תחושת השליחות היא משמעותית".

"עשיתי בירור בפרטי בקשה לאדם והוא סיפר לי בטלפון שב-7.10 הוא היה בממ"ד עם המשפחה שלו, עם הילדים שלו והאישה שלו - והוא לא יכל להגן עליהם, הוא לא יכל להגן על עצמו - הדבר הכי בסיסי שיש. הוא אמר לי שאין לי מושג כמה השיחה הזאת שמחה אותו, שהוא יודע שברגע שהוא הולך לנתק את הטלפון, בעוד כמה ימים, הוא יכול להתהלך בביטחון מוחלט".

שמעון התייחסה להמולה התקשורתית אשר התחוללה סביבן: "שמענו את התקשורת לגבי מתן סמכות שלנו, אני יכולה להגיד לכם אישית, שאני והחברות שלי בדסק, נפגענו. רק בגלל שאנחנו בנות שירות לאומי אנחנו לא יכולות להירתם למען המשימה לאומית".

לסיום אמרה: "יש חיילים בגילנו, בנים ובנות כאחד, מחזיקים נשקים, הם בטנקים, הם לוחמים במסוקים, הם מגנים על המדינה. אם יש בת שירות פרמדיקית שיכולה לקבוע מוות בזירת פיגוע, למה אני לא יכולה לטפל בבקשה לאישור נשק שיוכל למנוע אולי את הפיגוע הבא?"