אילון מאסק
אילון מאסקצילום: רויטרס

בתחקיר שהתפרסם היום (ראשון) בעיתון האמריקני וול סטריט ג'ורנל, נטען כי אלון מאסק, מייסד חברת טסלה וספייסאקס ובעל חברת המדיה X, נוהג לצרוך סמים קשים, שמעוררים חשש בקשר ליכולת קבלת ההחלטות שלו.

בתחקיר דווח כי מאסק צרך טבליות מרובות של LSD במסיבה שאירח בביתו, ובמקרים אחרים נצפה נוטל פטריות הזיה וקטמין במסיבות עם אחיו. עוד דווח כי הוא צרך את משני התודעה בין השאר בשיתוף עם חבר הדירקטוריון של החברה שלו, סטיב ג'ורבטסון. 

עוד נכתב בכתבה כי המיליארדר, על פי הודאה עצמית, נוטל קטמין במינון נמוך לאורך היום כתרופה לדיכאון, וזאת לאחר שקיבל מרשם חוקי לכך מרופא. 

עובדים שעבדו בחברות שמאסק ניהל סיפרו על נטייתו לישון במשרד, לשגר אימליים לאחר חצות ואף לעתים רחוקות להרצות או לנכוח בפגישות בעודו תחת השפעת סמים ניכרת לכאורה. 

כל זאת לאחר שהחברות בניהולו, כגון SpaceX, מנהלות מדיניות סמים קשוחה ואפילו הביאו כלבי רחרוח על מנת לתפוס עובדים שנושאים סמים במקום העבודה.

למרות שבכתבה צוין כי יש בין חברי הדירקטוריון שהשמועות מעוררות בהם חשש, יש לזכור שזו לא הפעם הראשונה בה עשירי העולם מתנסים בסמים משני תודעה. זכור במיוחד בשל כך הוא סטיב ג'ובס, שעמד בראש חברת אפל שעה שפיתחה את מחשבי המאק ואת האייפון, והודה שצרך במהלך שנות ה-60 משני תודעה רבים.