‏חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ עמית הלוי, אמר בראיון לערוץ 7 כי הוא מתנגד להחלטת הרמטכ"ל להקים צוות חקירה שיתחקר את מחדל השבעה באוקטובר. 

"מדובר בהחלטה שערורייתית של הרמטכ"ל גם במהות, גם בטיימינג והדבר הכי חמור, באיוש של הצוות. אני מציע לרמטכ"ל לחזור בו אבל אם הוא יתעקש, אדרוש הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית".

בראש צוות הבדיקה שהוקם לבחינת הנסיבות למחדל שאפשר את מתקפת הפתע בשבעה באוקטובר יעמוד שר הביטחון לשעבר שאול מופז..

לצדו יהיו חברים, ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי פרקש ומפקד פיקוד הדרום לשעבר סמי תורג'מן. צוות הבדיקה יחל את עבודתו מייד אחרי שיקבל את כתבי המינוי מהמטה הכללי.

בישיבת הקבינט מתחו השרים מירי רגב, בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר ודודי אמסלם ביקורת על הרמטכ"ל וטענו כי השמות שנמנים עם הצוות תמכו חלקם בהתנתקות.

הפרשן הפוליטי עמית סגל הסביר מדוע הדמויות לא ראויות לבצע את התחקיר. על מופז כתב: "אם התחקירים יגלשו לנושאי מדיניות ואחריות הצבא, אי אפשר למנות אותו בגלל שכבר גילה דעתו במספר ראיונות מאז 7.10 – הוא בגדול הפיל הכל על הממשלה, שכנגד העומד בראשה התמודד בעבר לא פעם".

בהמשך התייחס סגל לזאבי פרקש שלדבריו חתם על תמיכה בלוחמים שהשעו את פעילותם במילואים בשל חקיקת הרפורמה המשפטית: "כאן מדובר בלא פחות משערורייה. אך באוגוסט האחרון צירף הנ"ל את חתימתו לעצומה שקובעת 'אנו מגבים באופן מלא את הלוחמים שהחליטו לעשות מעשה ולהשעות את התנדבותם לשירות במילואים. בעת הקשה הזו, זהו מעשה של אחריות לאומית להגנת הדמוקרטיה הישראלית'".

סגל הזכיר כי "הרמטכ"ל עצמו הגדיר אז את אי ההתייצבות כפגיעה חמורה ומיידית בביטחון המדינה. החלטתו למנות לתפקיד בדיקה בצה"ל את מי שפעל – לשיטתו – לפגוע בצה"ל, מלמדת על סלחנות בלתי נסבלת לתופעת הסרבנות; משדרת שהכל מילים".