יואב קיש
יואב קישצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החינוך יואב קיש הסביר הבוקר (שני) על החלטתו להחזיר את הלימודים בשדרות וביישובי שער הנגב החל מחודש פברואר.

"לאור החלטת שר הבטחון ופיקוד העורף המאפשרת את חזרתם של תושבי שדרות וישובי שער הנגב לבתיהם, יחד עם ראש הממשלה קיבלתי החלטה לפתוח את מוסדות הלימוד בישובים אלה", כתב קיש.

בנוסף, התייחס קיש לביקורת על ההחלטה והסביר את המניעים שהביאו לקבלתה: "למערכת החינוך אין מספיק כח אדם בשביל להחזיק מערכת חינוך כפולה במלונות וביישובי העוטף".

עוד כתב כי "תהליך החזרה לשגרה חשוב והחזרת מוסדות הלימוד הוא אינטגרלי והכרחי בתהליך זה וכי "ישנה חשיבות רבה בהכנה והתרעה מוקדמת כדי לאפשר למשפחות זמן התארגנות מספק עבור חזרה זו".

"כבר היום רבים מהתושבים חוזרים וקיימת דרישה מצדם ומצד ראשי הרשויות לפתוח מסגרות חינוך. ברור לכל שהדרישה הראשונית ובלעדיה לא ניתן להתקדם היא החלטת מערכת הבטחון שניתן לחזור".

"החלטה זו התקבלה ואתמול בישיבת הממשלה נאמר גם על ידי שר הבטחון גלנט וראש הממשלה נתניהו שניתן לחזור לישובים שממזרח לכביש 232. יותר מכך, התבקשתי לקדם את פתיחת מערכת החינוך וכך יהיה".

לסיום כתב: "מערכת החינוך בראשותי תמשיך ותעשה כל שידרש על מנת להקל ולאפשר לתושבים חזרה רכה וקלה ככל שניתן. חזרה לשגרת חיים בעוטף היא המשימה של כולנו ואנו מחוייבים לה באופן מלא".