טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הקונספירציה של גוטליב הגיעה לקבינט: שרת התחבורה מירי רגב פנתה הלילה (שישי) בסיום ישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני לראש השב"כ רונן בר והעלתה את סוגיית הפרסומים של ח"כ טלי גוטליב.

מציטוטים שפורסמו מהדיון עולה כי רגב שאלה את ראש השב"כ: "ראיתי את הפרסומים של טלי גוטליב על בעלה של שקמה ברסלר - האם יש דברים בגו? אלה דברים חמורים".

בר השיב לרגב: "אין. זה פשוט שקר. מה שהיא עשתה זו חציית קו אדום". הוא הוסיף כי "לא רק שזה לא נכון, היא חשפה נתונים של עובד שב"כ וזה דבר שלא ייעשה. היא חברה בוועדת חוץ וביטחון שעברה את גבול הטעם הטוב. היא שמה עובדי שירות בסכנה".

עוד עולה מהציטוטים כי ח"כ חילי טרופר פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר לו: "אדוני, אני מבקש לגנות את דבריה של גוטליב". נתניהו אמר בתגובה: "אני מגנה את דבריה של גוטליב. אבל איפה הייתם כשהיא תקפה אותי? את הטענות הללו לא ראיתי שגיניתם".

השרה יפעת שאשא-ביטון הגיבה לדבריו של נתניהו ואמרה: "איך הגעת לזה עכשיו? מדברים על ביטחון המדינה פה". לאחר מכן נתניהו סיכם את הנושא ואמר כי "חבל שהוא עלה".

גוטליב עוררה סערה מוקדם יותר השבוע לאחר שהפיצה קונספירציה על קשר בין בעלה של מובילת מחאות השמאל שקמה ברסלר לרב המרצחים יחיא סינוואר.

דבריה של גוטליב מתבססים על אתר בשם "עדנה קרנבל" - שציין בכתבה כי הדברים מסתמכים, בין היתר, על ציוץ ישן של גוטליב עצמה. גוטליב כתבה: "עדנה קרנבל מפרסמת שארה"ב יירטה שיחות בין בעלה של שקמה ברסלר לגדול המרצחים יחיא סינואר מס ימים לפני התופת. ראש המוסד זימן את ברסלר לפגישה. זוכרים שרשמתי כאן על פגישה בין ברסלר לראש המוסד? זוכרים שמשרד רה"מ הוציא הכחשה לדבריי ואני הבהרתי שאני עומדת מאחורי דבריי? המקורות שלי ברזל!". באתר "עדנה קרנבל" הבהירו כי "כתבה זו פורסמה על בסיס סקופ שקיבלנו מגורם עם חסינות פרלמנטרית".

לאחר מכן שלח ראש השב"כ מכתב חריף ליו"ר הכנסת, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, ליועמ"שית לממשלה ולמזכיר הצבאי של ראש הממשלה ובו תקף את גוטליב.

במכתב, שפורסם בחדשות 12, כתב בר: "היום פרסמה ח"כ גוטליב ציוץ ובו פירוט שקרי אודות אירועים שהתרחשו כביכול לפני פרוץ המלחמה, לרבות טענה הזויה בדבר מעשים שבוצעו בידי עובד שירות הביטחון הכללי".

"הפרסום כלל את אזכור שמו של אתר האינטרנט שפורסמו בו הטענות השקריות וכן צילום מסמך של כותרת הכתבה. בכתבה באתר פורסמו פרטיו המלאים של איש השירות ובני משפחתו. יצוין כי בשולי הכתבה נרשם: 'כתבה זו פורסמה מגורם עם חסינות פרלמנטרית'", הוסיף.

בר המשיך לתקוף את חברת הכנסת. "כידוע, סעיף 19 לחוק שירות הביטחון הכללי קובע בין היתר כי זהותם של עובדי השירות, בעבר או בהווה, חסויה ופרסומה אסור. מעשיה של הח"כית גוטליב הם מעשה עבירה מובהקים ועל פני הדברים הם מהווים גם עוולה אזרחית, אולם פנייתי מתמקדת בפגיעה בביטחון המדינה, אשר בוצעה ביודעין ובמכוון, ובהעמדתו של עובד שירות ובני משפחתו בסיכון לחייהם ולשלומם".

"בזמן שחברת הכנסת גוטליב מפרסמת זהויות של אנשי ביטחון, פועלים אויבי מדינת ישראל ביתר שאת להתחקות אחר זהותם, כדי לפגוע בהם ובבני משפחותיהם. מעשים אלה, מביאים להסטת קשב ומשאבים של כוחות הביטחון לטובת מאמצי הגנה ואבטחה, על המשמעות של הדבר בעת הנוכחית, ומחייב טיפול מהיר וחד על מנת שלא יישנו. קל וחומר שחברת הכנסת משמשת כחברה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונחשפת במסגרת זו גם למידע מסווג ורגיש", סיכם ראש השב"כ את מכתבו.