בן צור
בן צורצילום: לשכת שר העבודה

שר העבודה יואב בן צור התייחס אמש לסוגייה הכואבת של פיטורי לוחמי מילואים שחזרו לעבודה.

"אין להם חמלה על אנשים שנלחמים ומחרפים את נפשם בחזית?", תהה בראיון לרדיו 'קול חי'. "התודה שאנחנו נותנים להם זה פיטורים? יש יכולת לוועדת מעסיקים לקנוס בחמישה חודשים משכורת את המעסיק לטובת אותו חייל. בנוסף מינהל האכיפה יכול לתת קנסות של עד 40 אלף. קורא לפנות אלינו ונטפל בזה במלוא החומרה".

בדבריו התייחס להעלאת המחירים: "מצער שהחברות הגדולות מעלות מחירים בזמן מלחמה. זה ניצול ציני של הזדמנויות, בזמן שהמשק בטלטלה. זה מעשה שלא ייעשה ונצטרך לתת את הדעת על זה בממשלה. אפשר לפרק מונופלים, לפתוח ייבוא ולעשות הרבה דברים".

אשר לעסקת החטופים המתגבשת אמר כי "צריך לתת לקבינט המלחמה להתכנס ולעשות את עבודתו. יושבים שם אנשים מנוסים שכל הפרטים לפניהם. אני סומך על דרעי, המבוגר האחראי שנמצא שם. אני לא יודע פרטים אז אין לי עמדה. אין עדיין שום מתווה מסוכם".

בן צור התייחס גם לסוגיית הסיוע ההומניטרי. "מנסים למצוא דרך שהצבא יכנס לעניין ולדאוג שהסיוע יגיע לאזרחים. יש לנו אחריות, התושבים שם צריכים לאכול".

אשר לשיח הפוליטי מול האופוזיציה, אמר כי "במלחמה לא עושים שינויים, הצהרות ולא מחליפים ממשלות; כל המשפחות מבקשות מאיתנו לא לעצור, שהקורבנות לא יהיו לשווא. אנחנו צריכים אחדות כדי לנצח".