גוטליב ואמסלם
גוטליב ואמסלםצילום: יונתן זינדל פלאש 90

השר דודי אמסלם וחברת הכנסת טלי גוטליב התעמתו בישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום (שני). השר ברקת ביקש מראש הממשלה נתניהו לסייע בהבאת פועלים מהעולם במקום פועלים פלסטינים.

השר אמסלם אמר לגוטליב, "תפסיקי להפריע לאנשים. תעופי מפה. אנחנו נעיף אותך".

גוטליב השיבה, "אל תפנה אלי, מריחים את הוודקה שאתה שותה עד לכאן". בתגובה, קם אמסלם וביקש ממנה להריח את הבל פיו.

שר הכלכלה ניר ברקת אמר כי "ההשתלחויות הבוטות בישיבת הסיעה ובמליאה בזמן מלחמה מתאימות לשיח המפלג של לפני ה-7 באוקטובר".

"הציבור הישראלי ראוי למנהיגות מאחדת שעסוקה בדאגה לעם ישראל ולא בעסקנות ותגרנות עם סגנון מביש. אני קורא לרה"מ ויו"ר הליכוד לנקוט בצעדים כדי למנוע מקרים דומים בעתיד".

שר הכלכלה אופיר אקוניס אמר, "אני חבר ליכוד משחר נעוריי. התפקדתי לליכוד כשראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר, עמד בראשה. גם בהפסדים הצורבים ביותר דבקתי בדרך הליכוד. התנועה, שראשיתה סמוך לתחילת הציונות היא אבן יסוד של תפיסות עולם".

"הסגנון בישיבות הסיעה אינן משקפות בשום צורה את דרך הליכוד. הן פוגעות בתנועה ומוציאות שם רע לה ולמערכת הפוליטית בכללותה. לליכוד תפקיד היסטורי בהנהגת המדינה, גם החולקים על דרכנו יסכימו. כך אי אפשר להמשיך".

בהמשך ישיבת הסיעה חבר הכנסת דני דנון פנה לנתניהו ואמר, "המצב אתמול שמדינה שלמה ממתינה למוצא פיו של סינוואר הוא משפיל. חייבים לשנות את הגישה. אסור לאפשר מעבר של אוכלוסייה חזקה לצפון הרצועה, זה ההישג היחידי שיש לנו במלחמה".

השר ברקת אמר כי "אנחנו לא סדרן העבודה של הפלסטינים. אם נשלם להם כסף זה לא יקנה לנו שקט. זו תפיסה של אנשי הקונספציה שלא למדו כלום מהשבת השחורה".

ח"כ משה סעדה השיב, "אם מחר בבוקר החמאס ישתלט על יו"ש - אז נביא עובדים של חמאס?", ח"כ אליהו רביבו אמר, "כרגע אין החלטה, אין פלסטינים ואין זרים מחו"ל והכל תקוע. אין פועלים. חייבים לקבל החלטה".

השר אבי דיכטר הוסיף, "תדעו שיש 80 אלף פועלים פלסטינים ממזרח ירושלים שנכנסים לעבוד בישראל".

ברקת אמר כי "אנחנו לא סדרן העבודה של הפלסטינים. אדוני ראש הממשלה, צריך לקבל החלטה. כרגע אתה מונע ממני להביא פועלים ממדינות שלום כדי שנישאר תלויים בפלסטינים. העסקים לא עומדים במחסור הענק הזה בעובדים כבר ארבעה חודשים".