הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב-משנה ברוך מזרחי הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בערב ליל הסדר לפני כעשור, התארחה באולפן ערוץ 7 וסיפרה לד"ר חנה קטן את סיפו הפיגוע המצמרר בו נרצח בעלה.

"אנחנו תושבי מודיעין, יש לי חמישה ילדים, וערב פסח לפני עשר שנים נסענו להורים שלי בקרית ארבע. ברוך עוד הלך לשכנים, הביא להם בקבוק יין, אמר להם חג שמח. אני זוכרת שהוא כאילו נפרד מכולם וזה לא היה אופייני לו", היא משחזרת.

"נכנסנו למכונית ונסענו לקרית ארבע, שמחים, צוהלים, שרים שירי פסח. אנחנו עוברים את המחסום של החיילים - ברוך יוצא ואומר לחיילים שיהיה לכם חג שמח - ונותן להם ממתקים לפסח", מוסיפה מזרחי.

ואז התרחש הרגע הטראגי שישנה את חייה לחלוטין. "אחרי שאנחנו עוברים את כיכר תרקומיה האטנו ואז הגיעו שני מחבלים ויורים עלינו. ברוך מצליח לצעוק 'מחבלים' אני אומרת לילדים 'תפתחו חגורות ותשכבו מתחת לכסאות". ברוך נרצח במקום. הוא נפל עלי כשאני אפילו לא שמה לב שנפצעתי. אני לוקחת את ההגה ורואה משאית של ערבים שמתקרבת אלינו ועלולה לגרום לתאונה חזיתית. אני מצליחה להטות את ההגה ולברוח מהמחבלים".

את האירוע היא מתפעלת - למרות שהיא עצמה נפצעה קשה מירי המחבלים. "עצרתי בצד וצלצלתי למשטרה. בינתיים יש שקט באוטו ואני בטוחה שאיבדתי את כל הילדים שלי. חוששת להסתכל לאחור. התחלתי לטפל בברוך ואני שומעת את הבת שלי זועקת 'אמא' והבת והבן גם קוראים. אמרתי להם שעוד מעט יגיעו אמבולנסים ויטפלו בנו".

בשלב הזה היא החליטה כי למרות שהטרור ניסה לנצח אותה - היא תביס אותו. "הגעתי לבית החולים ושם התחלתי להבין את הסיטואציה. אמרו לי שברוך לא בחיים, הילדים בסדר, ואת נפצעת קשה ותצאי מזה. אני החלטתי שם שאני מחזיקה את עצמי, נותנת כוח לעצמי, לילדים שלי ולא נופלת. הניצחון שלי על הטרור היה להרים את עצמי ושהמשפחה שלי לא תתפרק".

מאז היא מתנדבת בעמותות רבות למען נפגעי טרור. "אני שותפה ומנטורית בכמה פרוייקטים מדהימים למשפחות שכולות. היום, כשאנחנו נמצאים במלחמה, ויש כל כך הרבה אלמנות ומשפחות שכולות, אני תומכת בהן כי אני יודעת מה הן עוברות מהניסיון האישי שלי. אני מלווה חמש אלמנות. מאוד חשוב להגיע לכל הארגונים המדהימים ולמצוא משהו שבו אפשר להיות שותף".

"תמיד קשה ואני מרגישה הסכין בלב, את הכאב והחוסר של ברוך, שהיה אדם מדהים. אני יודעת שברוך מלווה אותנו מלמעלה ודואג לנו, ואני הילדים שלי והם מקסימים ושותפים וזה הכוח שלי. גם הילדים עצמם מתנדבים בארגונים למען נפגעי טרור", היא מוסיפה.

היא גם מבקשת ממשפחות ששכלו את יקיריהן בפיגועי טרור להצטרף לפורום שהיתה שותפה להקמתו. "יש לנו את פורום עם משפחות שכולות שנקרא 'בוחרים בחיים'. התאחדנו יחד ב-2015 והרב מרדכי אליהו זצ"ל עזר לנו להקים את זה. אספנו את המשפחות ולצערנו הצטרפו עם הזמן עוד ועוד. זה גם מסייע לחבר אותנו וגם המטרה היא למנוע ממחבלים לקבל את התנאים שלהם. זה באמת מצליח ואנחנו שותפים בהמון עשייה למען משפחות שכולות וגם נגד מחבלים".