הדס מזרחי
הדס מזרחיצילום: Hadas Parush/Flash90

הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב-משנה ברוך מזרחי הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בערב ליל הסדר לפני כעשור מגיבה לקריאתה של עדינה משה ששוחררה משבי חמאס בפעימה הראשונה לראש ממשלה לשחרר את החטופים במהירות.

"אני יודעת שיש ביכולתך לעשות זאת", אמרה משה בקריאה שפורסמה בכאן חדשות.

"הערב שודרה קריאה של אם חטוף לראש הממשלה על מנת שיעשה הכל לשחרר את החטופים. הקריאה וזמן השידור בראש החדשות הייתה מחווה הומני מצידכם כלפיה וכלפי משפחות אחרות . אבל יש בה בכדי לפגוע במשפחות שרוצחי יקיריהם בכלא באם רוצחי יקיריהם ישוחררו. אנו קורבנות העבירה, הולכים לבתי הדין ללוות את המשפטים כדי שהצדק ייעשה. עומדים אנו בבתי הדין ורואים בכאב איך הם מחייכים, מסמנים לבני משפחותיהם תנועות ניצחון", הגיבה מזרחי והוסיפה "אנו סופגים זאת ובלבד שהצדק ייעשה".

היא פנתה לתאגיד השידור וביקשה שגם לה יאפשרו להציג את עמדתה כנפגעת טרור שרוצחי בעלה המנוח עלולים להשתחרר בעסקה עתידית. "אני מבקשת לאפשר לי אצלכם זמן מסך דומה לקריאה לראש הממשלה, במהדורה הבאה של מהדורת הערב: שלא לעשות את ה'עסקה' במחיר שחרור מחבלים".

מזרחי ציינה כי "בתוך סיפור הפיגוע נגד משפחתי טמונה סיבה נוספת מדוע אסור לשחרר אסירי טרור. הנה: המחבל שפגע בנו היה משוחרר מעסקת שליט כבן 48 וחזר למעגל הטרור. הרוצח ארב לנו יחד עם בן משפחתו בדרכנו לליל הסדר בבית הוריי. בכוחות אחרונים הצלחתי, למרות פציעתי, להזיז את בעלי מההגה לאחר שנהרג, לתפוש את ההגה לנהוג ולהימלט עם ילדי לתא שטח אחר. על מעשה זה משטרת ישראל העניקה לי את אות המופת. כל זה מקבל משנה תוקף כשהיום אנו יודעים שאת מעשי הטרור והתופת בשבת שמחת תורה ביצעו משוחררי עסקת שליט ובראשם "שליט" הרצועה ששוחרר באותה עסקה נוראה, ביחד עם עוד 1300 מחבלים ובתוכם- רוצח בעלי המנוח ז"ל".

"אין ספק שהקריאה שלי דרככם מורידה את המחיר בעוד הקריאה שנשמעה הערב אצלכם מעלה את המחיר", סיכמה מזרחי.

ברוך מזרחי הי"ד בן ה-46 נרצח בפיגוע ירי בערב ליל הסדר בשנת 2014. להדס ולברוך נולדו חמישה ילדים. בשלוש השנים שקדמו לפיגוע עמד ברוך בראש מדור טכנולוגיות ביחידת סיגינט - שהיא חטיבת המודיעין באגף החקירות של המשטרה.

הדס האלמנה נפצעה בפיגוע. ילדיהם שהו במושב האחורי של הרכב וראו את אביהם ברגעיו האחרונים. נצ''מ מזרחי הובא למנוחות בחלקה המשטרתית בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. מאז הפיגוע מובילה הדס את המאבק של המשפחות השכולות להגברת ההרתעה הביטחונית.