לוחמי כפיר פועלים בעזה
לוחמי כפיר פועלים בעזהצילום: דובר צה"ל

מצרים העבירה מסרים לחמאס לפיו עליו להגיע בתוך שבועיים להסכם לשחרור חטופים - שאם לא כן - ישראל תחל בפעילות קרקעית נרחבת ברפיח, כך מדווח העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל".

על פי הדיווח, המצרים מודאגים מאוד מאפשרות שרבבות עזתים ינסו, עם תחילת הפעילות הצבאית, לעבור את הגבול לצד המצרי. לשם כך בימים האחרונים הוקמו מחסומים שונים ובמקביל הובהר לגורמים ישראלים כי יש להגביל את היקף המבצע המתוכנן ברפיח - משום שאם המצב יסלים - הסכם השלום בין ישראל ומצרים עלול לעמוד בסכנה.

מוקדם יותר איימו בחמאס כי "כל מתקפה ישראלית על העיר רפיח פירושה טרפוד המשא ומתן על כל עסקה".

הבוקר דחה ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון לרשת ABC האמריקנית את הביקורת כלפי כוונתה של ישראל לפעול ברפיח למיגור חמאס. "אלו שאומרים שאסור לנו לפעול שם בשום צורה אומרים לנו למעשה להשאיר שם את חמאס ולהפסיד במלחמה", הצהיר נתניהו.

הוא הדגיש כי ישראל מתכוונת להיכנס בכל הכוח לרפיח ולהכניע את מחבלי חמאס. "הניצחון נמצא בהישג יד. אנחנו הולכים להשמיד את גדודי הטרור הנותרים של חמאס ברפיח, שהוא המעוז האחרון של ארגון הטרור".

כשנשאל בנוגע לאזהרות לגבי האזרחים ששוהים באזור ענה ראש הממשלה, "אני מסכים עם האמריקנים, נפעל שם ובמקביל נספק מעבר פתוח לאוכלוסייה האזרחית, על מנת שתתפנה".

"אנחנו מגבשים תוכנית מפורטת. זה חלק מהמאמץ המלחמתי שלנו למנוע פגיעה באזרחים. מנגד זה גם חלק מהמאמץ של חמאס שהם ייפגעו כדי שהטרוריסטים יינצלו", הוסיף.