ח"כ זאב אלקין
ח"כ זאב אלקיןצילום: ערוץ 7

ח"כ זאב אלקין התייחס הבוקר (ב') למבצע החילוץ המוצלח של שני החטופים במהלך ליל אמש וטען כי אין קשר בין ניהול שיח אודות עסקה מתגבשת לבין פעולת השחרור של החטופים.

"מגיע פה הכרה וכבוד לכל אנשי כוחות הביטחון שפעלו בשטח. רפיח הוא המקום בעל הנוכחות הכי חזקה של החמאס", אמר בראיוןל לרדיו 'קול חי'.

"אין שום קשר בין המחלוקת על העסקה לבין הרצון המאוחד של כולם לשחרר את החטופים. אנחנו חכמים גדולים לנהל משא ומתן עם עצמינו ואז לגלות שהצד השני בכלל במקום אחר".

לדבריו, מתנהל בתקשורת שיח מיותר ומזיק. "אנחנו מנהלים יותר מידי שיח בתקשורת. מדווחים לסינוואר במדויק היכן נמצאים כוחותינו ומה התוכניות".

חרף המתיחות מול הבית הלבן, טען אלקין, כי בשורת התוצאה, נשיא ארה"ב לא מנע את הפעולה. "אני חושב שבניגוד לכל נבואות הזעם – בסוף ביידן לא מנע את הפעילות של צה"ל ברפיח"

אשר לדיון אודות היום שאחרי בעזה, טען אלקין כי אין מקום לאפשר לגורמים עוינים להיכנס לנעלי חמאס.

"לאחר הפיגוע במגדלי התאומים מישהו הציע לארה"ב להקים מדינה איסלאמית בהנהגת בן לאדן? למה שנאפשר כאן מדינת חמאס? חובתינו היא לתת ביטחון מוחלט לאזרחי ישראל. מדינה פלסטינית משמעותה להביא את זוועות ה-7 באוקטובר לכל עיר ברחבי המדינה", אמר.

"מה שאנחנו חייבים לעשות זה להניח תוכנית מסודרת לפירוק כל המערכת השלטונית של החמאס, כולל אונר"א, ולעצור את כל הדרג הניהולי שלהם".