חיילים דתיים לפני כניסה לעזה
חיילים דתיים לפני כניסה לעזהצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

סערה התעוררה ברשת החברתית X לאחר שאחד הגולשים האשים את בני הציונות הדתית וכתב כי מבחינתם שכל החטופים ימותו בעזה.

בציוץ נכתב, "דעה שצריכה להיות פופולרית: לציונות הדתית אכפת רק מהציונות הדתית. החטופים לא שייכים לבייס שלה אז שימותו כולם בעזה".

הדברים נכתבו בחשבון 'Buzz Lightyear' המונה מעל 10,000 עוקבים והם גררו מתקפה מצד גולשים רבים שכתבו בין היתר, "מאות חיילים מהציונות הדתית נפלו בינסיון להחזיר אותם ולהציל אותם מהטבח בעוטף".

האח השכול יהודה דוכן הגיב, "אני נאלץ לעשות שאני ממש לא אוהב לעשות, להכניס את השכול לתמונה: אחי יוחאי, בן הציונות הדתית ועוד וטובים כמוהו בני הציונות הדתית קיפחו את חייהם במלחמה הזו וב7.10 בהגנה על חיי אזרחי מדינת ישראל יהיו מי שיהיו, והנה מגיע הליצן הזה ומטנף על מגזר שלם בצורה כל כך בוטה וגסה".

דוכן ציין כי "נושא החטופים הוא נושא רגיש מאוד, ונכון, האמירה של סמוטריץ' גורמת להרבה אנשים זעזוע עמוק (דעתי בנושא היא שחיסול חמאס חשוב כמו השבת החטופים מאחר ומדובר באיום על כלל אזרחי המדינה אם אחת משתי המטרות לא תושג - הפסדנו)".

הוא הוסיף ותקף, "האפס הזה יודע טוב מאוד שהציונות הדתית נותנת את נשמתה ודמה במלחמה, וכחלק ממנה גם המאמץ להשבת החטופים, אבל הוא בוחר ביודעין להשניא ולטנף".

גולש אחר בשם יוסף כתב לו, "קברתי שבעה חברים מהציונות הדתית שנהרגו כשיצאו להילחם כדי להשיב את החטופים. איש בזוי. המזל שלך הוא שהמשפחות השכולות מהציונות הדתית מלאות בכל מה שאין לך: חמלה, אנושיות, כבוד ואחווה, כך שהן עשויות יום אחד לסלוח לך על הסכין שאתה מסובב בגופן".

יהונתן קלרמן כתב, "יש לי קרוב משפחה חטוף. איבדתי בחודשים האחרונים לא מעט חברים בקרבות. לא הייתי בלוויות שלהם ולא ביקרתי את החברים שנפצעו כי אני עדיין מגויס מ-7.10. את כל זה עשינו גם כדי להשיב את החטופים. אתה אדם עלוב".

שי מימון הגיב, "נתחיל בזה שאתה פחדן קטן שמסתתר מאחורי שם בדוי ומרשה לעצמך לטנף על אחרים, נמשיך בכך שחלק מהחטופים גדלו בציונות הדתית, נזכיר כמובן את מאות הלוחמים, עשרות ההרוגים והפצועים מקרב הצ"ד שעדיין נלחמים למען החטופים, ונסיים בזה שאתה בכלל לא ראוי ליחס ואני כבר מצטער שנתתי לך. תיעלם מחיינו".