הוריו של סמל עמיחי ונינו הי"ד, לוחם מגלן שנפל בקרב בכפר עזה שוחחו עם מנכ"ל הארגונים חותם ותורת לחימה, הרב אביעד גדות, במסגרת סדרת פודקאסטים לחיזוק רוח הלחימה שמוציא הארגון בימים אלו.

מני, אביו של עמיחי, התייחס לשמה של המלחמה - מלחמת חרבות ברזל ואמר כי שמה צריך להיות "גור אריה יהודה": "אנחנו רואים מאז תחילת המלחמה את עם ישראל מתאחד ומגלה כוחות של עצומה וגברה. הנוער הזה שהרבה פעמים זלזלו בו וכעת מגלה את כל הטוב והיופי והגבורה שבו".

הוריו של עמיחי סיפרו כיצד עמיחי נלחם בגבורה בבוקר שמחת תורה ביישובי העוטף עד נפילתו. "עמיחי היה לקראת סיום מסלול אבל המפקד שלהם החליט שהם יוצאים לקרב. הם פשוט יצאו ישר להילחם בשדרות ומשם הגיעו לכפר עזה. מרגע ההגעה שלהם לשם נפתחה עליהם אש תופת והם התחילו בקרב גבורה מבית לבית. תוך כדי הקרב עמיחי אמר לחבריו 'תזכרו למה אנחנו פה'. באחד הבית עמיחי נכנס עם מפקדו לטהר בית ושם המפקד נפגע מירי של מחבל. עמיחי טיפל במפקד שלו ודאג לפנות אותו ברכב לטיפול ואז ביציאה מכפר עזה הוא נהרג. החובש שטיפל בעמיחי אמר שפניו היו מאירות ושלוות".

הם הדגישו את דמותו המיוחדת. "אחרי נפילתו מצאנו המון דברים שכתב שבהם התגלתה הנשמה הכללית שלו. לצד לימוד מדוקדק של תורת הלחימה של צה"ל מצאנו שירים שמבטאים את גדלות הרוח שלו, החיבור העמוק שלו לתורה ואהבה שלו לארץ ישראל. עמיחי היה ילד של עמל בכל תחנות חייו".

משפחתו של עמיחי בחרה להנציח את דמותו של עמיחי על ידי הפצה יומית של מסרים שכתב. "פתחנו מספר קבוצות שבהם חברים אלפי אנשים מכל עם ישראל שמקבלים בכל יום 'חיזוק יומי' מדברים שעמיחי כתב. הדברים האלה נוגעים באנשים ואנחנו מרגישים בכך נחמה".