אזיקים
אזיקיםצילום: איסטוק

הצהרת תובע הוגשה נגד פלסטיני, שוהה בלתי חוקי מחברון, שהתחזה לעורך דין וסחט מאלמנה סכומי כסף גדולים.

החשוד, בן 47, נעצר לאחר ששהה מספר שבועות בכנסייה במזרח ירושלים. בחיפוש שערכו השוטרים בכנסייה בה שהה, נתפסו מספר רב של כרטיסי אשראי, שקים, תכשיטים, מכשירים סלולרים, דרכונים ועוד.

במהלך חקירתו של החשוד, התברר לחוקרי המשטרה, כי בנוסף לכניסתו לישראל שלא כחוק, על פי החשד, הוא נהג להתחזות בפני קורבנותיו בכל פעם לבעל מקצוע אחר, במספר רב של מקרים ובתוך כך, סחט אותם באיומים תוך קבלת דבר במרמה וגנב מהם סכום כולל של למעלה מ-700 אלף ש"ח.

באחד המקרים, החשוד התחזה בפני אלמנה כעורך דין והבטיח לטפל בירושה של בעלה המנוח. האישה בתמימותה, מסרה לחשוד את כרטיסי האשראי, הדרכונים ואת מכשיר הסלולרי של בעלה והעבירה לחשוד סכום כסף בסך של למעלה מחצי מיליון ש"ח.

בשלב מסוים, החשוד מצא במכשיר הסלולרי של הבעל המנוח, תמונות אינטימיות של האישה והחל לסחוט אותה באיומים תוך הפעלת לחצים, שאם לא תעביר לו סכומי כסף, הוא יפרסם את תמונותיה האינטימיות.

במקרה אחר, החשוד הזדהה בפני הקורבן כמסייע בקבלת היתרי בניה, לאחר שמצא כי הקורבן מתגורר בבית ללא היתרי בנייה, ודרש ממנו סכום של 130 אש"ח לטובת הסדרת ההיתרים ולאחר מכן, החשוד נעלם עם הכסף.

במקרים נוספים, החשוד הזדהה כמנהל עמותה לסיוע לנזקקים ובמקרה אחר, הזדהה כמנהל למפעל לייצור ממ"ד ודרש מהקורבן סכום של כ-60 אלף ש"ח.

במהלך החקירה בתחנת שלם, הוארך מעצרו של החשוד מעת לעת בבימ"ש. עם סיום החקירה, גובשה נגדו תשתית ראייתית, הוגשה נגדו הצהרת תובע ומעצרו הוארך שוב עד היום וצפוי נגדו כתב אישום שיוגש על ידי הפרקליטות.

רפ"ק נדב רפופורט, קצין החקירות והמודיעין של תחנת שלם, אמר כי "בזכות חקירה מקצועית של חוקרי תחנת שלם, נחקרו עשרות מעורבים כדי להתחקות אחר כמה שיותר קורבנות שנפגעו ממעשיו הפסולים. הצלחנו בסיום החקירה לחשוף את היקף המעשים וחומרתם, והיום, הוא צפוי לעמוד לדין".