דניאל הגרי
דניאל הגריצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי פרסם הלילה (שני) מאמר דעה בעיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל", שבו כתב כי "המשימה שלנו היא לפרק את ארגון הטרור חמאס ולהחזיר את החטופים הביתה".

במאמר התייחס הגרי לתיעודים שפורסמו ממתקפת חמאס ב-7 באוקטובר, ואמר כי המתקפה היא ללא ספק "המתועדת בהיסטוריה". הוא הוסיף כי זהו היה "רק השלב הראשון באסטרטגיית התקשורת של חמאס".

"כשהלחימה עברה לעזה, חמאס עבר מלטבוח באזרחים ישראלים להסתתר מאחורי אזרחים עזתים", כתב הגרי, שפירט כיצד חמאס הטמיע באופן שיטתי את תשתית הטרור שלו בתוך ומתחת לשטחים אזרחיים בעזה. "חיילי צה"ל גילו שלרוב הבתים בעזה יש מנהרות טרור מתחתיהם או מחסני נשק בתוכם", כתב. "רוב בתי הספר, המסגדים, בתי החולים והמוסדות הבין-לאומיים שימשו את חמאס לפעולות הצבאיות שלו".

הגרי הוסיף כי לאזורים הבטוחים אליהם פינה צה"ל את האזרחים הגיע גם חמאס, והפך אותם לאזורי היערכות מחדש.

דובר צה"ל הדגיש כי צה"ל פועל בצורה הפוכה מחמאס. "חמאס רוצה שהעולם יאמין שצה"ל נמצא במלחמה עם כל עזה. במציאות, המלחמה שלנו היא נגד חמאס, לא נגד תושבי עזה. לכן, אנחנו נוקטים בצעדים נרחבים כדי למזער את הפגיעה באזרחים שהחמאס מציב באש הצולבת. אנו נלחמים במלחמה זו בלב כבד ומודעים לאובדן הטרגי של חיי אזרחים משני הצדדים".

לסיום כתב הגרי: "המשימה שלנו היא לפרק את חמאס ולהחזיר את החטופים שלנו הביתה - לא להרוס את עזה או לעקור את אנשיה. האסטרטגיה שלנו נשארת עקבית וברורה: להבטיח שה-7 באוקטובר לעולם לא יחזור על עצמו. נמשיך למלא משימה זו תוך שמירה על ערכינו וחשיפת פניו האמיתיות של חמאס לעולם".