ראש מועצה אזורית מטה בנימין ישראל גנץ השתתף בכנס ירושלים של העיתון בשבע ואתר רוץ 7 והתייחס בראיון לאתגרי המועצה וחשיבות ההתיישבות.

גנץ דיבר על האתגרים והמחויבות לעבודה רבה במועצת בנימין. הוא הדגיש את הצורך בריבונות ושוויון זכויות בין תושבי יהודה ושומרון לשאר תושבי ישראל, והתחייב לא לנוח עד שהמטרה תושג.

"אני חושב שאנחנו תחת מתקפה תקשורתית כבירה. היום כל אזרח בר דעת מבין שבלי יהודה ושומרון הייתה סכנה קיומית לת"א, נתניה וחדרה יכלה להיות רעים", אמר.

גנץ הוסיף כי "ההתיישבות ביהודה ושומרון הצילה את מדינת ישראל והיום אני פוגש המון אזרחים שמבינים ומסכימים לדבר הזה. האמירות על כך שיהודה ושומרון הייתה נטל ולא נכס, הן אמירות של אנשים שהאידיאולוגיה שלהם קרסה להם מול העיניים ומפחדים להודות שיהודה ושומרון היא המגן של מדינת ישראל".

"לדעתי, הלקח הראשון של 7 באוקטובר היא החלת ריבונות מידית על יהודה ושומרון, אחרת חס ושלום ה-7 באוקטובר יכולה להיות מועתקת למקומות אחרים ואנחנו לא ניתן לזה לקרות", אמר גנץ.

גנץ דיבר גם על ההתמודדות עם אתגרי ביטחון והקריאה לשינוי מדיניות לפני שמחת תורה, כשזיהה מראש את האיום על ההרתעה.

הוא אמר על התקופה לפני הטבח, "אני רוצה לקחת אותך 3 שבועות לפני זה. יחד עם יוסי דגן ושלמה נאמן אנחנו יושבים מול ראש הממשלה במאהל בקריאה 'ישראל מאבדת את ההרתעה', אנחנו עומדים בפני סכנה ודורשים שינוי מדיניות. זה קורה חודש לפני שמחת תורה. כשמתחילים הטילים בבוקר שמחת תורה אנחנו מבינים שזה בדיוק מה שהתרענו עליו. מאותו רגע אנחנו עובדים על להעמיד כוחות ולהגיב. אני יכול להגיד שחס ושלום אם לא היינו מעמידים כוחות במהירות מדינת ישראל הייתה יכולה להיות במצב שונה".

גנץ גם דיבר על הלחץ מהאדמיניסטרציה האמריקנית ועל הצורך לעמוד בפניו בתוקף. לבסוף, הוא ציין את ההתקדמות בתשתיות ובהתיישבות ביהודה ושומרון והדגיש את החשיבות של המשך העבודה לשיפור חיי התושבים.