הנדל בכינוס
הנדל בכינוסצילום: יוסף מזרחי

מאות הגיעו אמש לכנס המילואימניקים שנערך במועדון הבארבי ביפו, ביוזמתו של השר לשעבר והלוחם במיל' יועז הנדל.

באירוע השתתפו קצינים במילואים בהם אלישע מדן - סגן מפקד יחידת מרעול. יונתי בהט - סמח"ט 646, ועוד. בנוסף לקחו חלק חנוך דאום, התקווה 6, ג'יין בורדו ועומר גליקמן.

הכנס הווה השקה לפעילות המתוכננת להמשך: יצירת חיבורים, מוכנות והתייצבות למילואים להמשך, ווידוא כי התיקונים בצבא, בחברה ובמדינה יתוקנו כבר בקרוב, לקראת המשך הלחימה בחזיתות השונות.

הכנס נערך בשיתוף פעולה עם "ישראל היום", וארגונים שונים: המילואימניקים, מטה בראשית, תיקון 2024, פורום הלוחמים, פורום נשות המילואימניקים ומאמטכ"ל.

הנדל אמר, "מחובתנו לנהל תחקיר ללא משוא פנים, חשש והתפתלות. לשקם את המדינה האהובה שלנו. לדאוג שכלל המגזרים בחברה הישראלית זוכים לשרת, לוודא שיש לנו מנהיגות מאחדת. לתקן, זו לא מילה ששייכת למפלגה או לצד פוליטי. אם נכשלים מתקנים. אם טובחים באנשיך, ורגע לפני, המדינה מפורקת במאבק פנימי, אז מתקנים".

"אם הדרג הצבאי כושל והמערכות הציבוריות תקועות, מתקנים. מנצחים בקרב ומתקנים. למה? כי מגיע לנו יותר. זה ערב תודה, וגם ערב שנועד לומר לכם שיש משימה להמשך. זקוקים לנו. בסבב המילואים הבא, בתיקון המדינה ואנחנו לא בורחים מבשורה. אנחנו הבשורה".

אלישע מדן באירוע
אלישע מדן באירועצילום: יוסף מזרחי

אלישע מדן שאף נפצע קשה בקרב אמר, "1. אני קלקלתי, אני טעיתי ולכן אני אחראי לתקן. 2. משאירים את האגו מחוץ לחדר. 3. קיבלנו הזדמנות לתקן, אסור לפספס אותה. 4. מי שהרגיש את הרוח החזקה כשנלחם יחד עם החברים שלו בעזה, לא יתן לרוח הזאת להתמסמס, לא ניתן לרוח הזאת להעלם".

יונתי בהט אמר, "מול כישלון הממשלה ומוסדותיה קם כח אזרחי חזק, יוזם, אחראי ונחוש שתפס את מקומם של מוסדות המדינה, וקם כח מילואים למרות שהוזנח כל השנים, והצליח באמצעות רוח חזקה ומקצועיות לבצע את המשימות בצורה הכי טובה שיש. צריך שהדברים האלה לא יעצרו בגלל שאנחנו משתחררים ממילואים. צריך לקחת את העוצמה, היוזמה והאנרגיה הגדולה הזאת ולהשתמש בה כדי להצעיד את המדינה קדימה. אסור לחזור ל-06.10".