השר שלמה קרעי מתייחס בכנס ירושלים ה-21 של העיתון 'בשבע' וערוץ 7 לניסיונות לפעול לסגירת משרדי רשת אל ג'זירה בישראל.

"אל ג'זירה תיסגר", הצהיר קרעי. "אני תושב עוטף עזה ויום למחרת המתקפה, כשעוד לא הרשו לנו לצאת מהממ"ד, ישבתי וניסחתי את התקנות לסגירת אל ג'זירה. מעולם לא היה דבר כזה, מעולם לא הצליחו לתקן תקנות כאלה. אחרי מאבק עם היועץ המשפטי, שאמר שיש מגבלה חוקתית לעשות דבר כזה, הצלחנו להגיע לנוסח מקובל. אל מיאדין כבר לא פועלים פה. התקנות לא מאפשרות לי לסגור ככל שעולה על רוחי".

"אני יכול להגיד שהתחנה לא נסגרה עד כה ולא מאהבת אל ג'זירה אלא מדברים אחרים. יש חוק בנושא שצריך לאשר ואחר כך נסגור את הרשת - בגיבוי הליכוד".

השר קרעי העריך שהממשלה הנוכחית תצליח לסיים את הקדנציה שלה. "העם בישראל בחר לפני כשנה וחצי את הממשלה הנוכחית. התאריך לבחירות הוא נובמבר 2026 והממשלה הזאת תמלא את ימיה. יש לנו הרבה מה לתקן ומה לעשות".

"הממשלה היא הריבון ואחראית לכל מה שקורה במדינה, אבל זה לא הזמן למחלוקות, מי אחראי ומי לא. אחרי המלחמה חלק מאחריות הממשלה - חוץ מלנצח את המלחמה ולהחזיר את החטופים - זה להקים ועדת חקירה ממלכתית שתמצא את האשמים. ודאי שהיו טעויות לאורך הדרך, זה לא הזמן לשים את האצבע ולהגיד מה היו הטעויות ומי האשמים. עכשיו אנחנו רוצים לתת רוח גבית ללוחמים שלנו", סיכם.