ועדת המשנה לענייני איו"ש
ועדת המשנה לענייני איו"שצילום: דוברות

פרסום ראשון: חברי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת קיבלו הבוקר (שלישי) הזמנה לדיון בוועדת המשנה לענייני יו"ש, בה נכתב כי יו"ר הוועדה, ח"כ צבי סוכות, מבקש להזמינם לישיבת הוועדה שתתקיים בעוד כשבוע.

נושא הדיון, כך לפי ההודעה שקיבלו חברי הוועדה, הוא "פעילות אלימה ומתסיסה של אנרכיסטים ביו"ש שמרכז חייהם אינו יו"ש".

חלקו הראשון של הדיון יהיה בלתי מסווג, והחצי השני מסווג וישתתפו בו רק חברי הוועדה וגורמי הביטחון שהוזמנו.

יו"ר הוועדה ח"כ צבי סוכות אמר לקראת הדיון כי "הגיע הזמן שהכנסת תדון בנושא החשוב הזה של אלימות אנרכיסטים מהשמאל שפוגעים ללא הרף במתיישבים הגיבורים".

"ההשתוללות הזאת של גורמים מהשמאל תיפסק, אנחנו נדרוש מגורמי המקצוע תשובות, והסברים מניחים את הדעת לדרך בה מערכת הביטחון מתכוונת להתמודד עם אלימות האנרכיסטים", דברי סוכות.

לאחר שהוטלו סנקציות על משה שרביט, אחיו של הראל שרביט הי"ד שנפל במלחמה, ח"כ סוכות הגיע לביקור בחווה שלו והאשים את פעילי השמאל הקיצוני "לצערנו, ממשלת בריטניה הטילה עליו סנקציות כלכליות קשות, כל זאת בלי ראיות ומשפט בגלל עלילות של גורמים עוינים שממררים לו את החיים באלימות כבר הרבה מאוד שנים על אף כתבי האישום שהוגשו נגדם".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי הגיבה, "בנסיון לטשטש את חלקם באלימות והפשיעה הלאומנית הגואה, המתנחלים המקצועיים בכנסת ינסו להתקיף את פעילות ופעילי השלום שחושפים את האלימות והפשיעה הלאומנית הזאת. כל הצעקות 'תראו, ציפור שמאלנית אנרכיסטית!'".

"לא יסתירו את העובדות: פעילות ופעילי שלום אמיצים מתעדים וחושפים את הטרור היהודי שמנסה להצית את השטח. פעילות ציונית חשובה מאין כמותה להגנה על מדינת ישראל מפני אלה שפועלים נגדה".