דודי אמסלם על סערת קובי פרץערוץ כנסת

השר דודי אמסלם התייחס הבוקר (רביעי) במליאת הכנסת בנאומו לסערת ההופעה של הזמר קובי פרץ בבסיס צה"ל אמש.

"קפצה לי ידיעה שהזמר קובי פרץ נסע כהרגלו בקודש לשמח חיילים, הוא רכש תפילין ומזון, עסק בזה כמעט כל המלחמה", פתח אמסלם את דבריו במליאה.

"הוא נסע להופיע באחד מבסיסי צה"ל, הוא תיאם עם מי שצריך, הגיע לשמח חיילים, כל מה שהוא רוצה זה לשמח את חיילי צה"ל", המשיך אמסלם ותיאר את מה שהתרחש.

אמסלם מתח ביקורת ותקף, "מאן דהו החליט להוריד את השלטר ולהעיף אותו מהבסיס, בושה וכלימה, לא מעלה על דעתי שהייתם עושים את זה לשלמה ארצי או לאביב גפן".

הוא הוסיף, "זו בושה. יש יהודי שבא לשמח את החיילים, זה התרומה שלו היום. זה מה שאתם עושים לו, בבושת פנים?".

לסיום פנה אמסלם לשר גלנט, "אני מבקש משר הביטחון לבדוק את הסוגייה הזאת".

בצה"ל הגיבו לתקרית וטענו כי פרץ הגיע לבסיס ללא תיאום ואישורים מתאימים. בסביבתו של הזמר דחו את הטענות ואף הציגו הזמנה לאירוע שבה הוצגה הופעה של פרץ בבסיס המדובר.

פרץ תיאר בפוסט שכתב את השתלשלות האירועים, "לתדהמתי, כשאני על הבמה, מולי עשרות חיילים שרק מחכים שאתן להם רגעים של שמחה ולפתע פתאום מישהו כיבה את החשמל ואמר לי 'עוף מפה, אין לך אישור להופיע כאן'. הייתי בהלם, לא הבנתי מה קרה, אז אמרו לי, 'לא רוצים אותך פה כי אתה שר 'שיישרף לכם הכפר'".

הוא הוסיף, "ניסיתי למחות ולהגיד - 'אתם אלו שהזמנתם אותי. נסעתי שעות בדרכים במיוחד, זה בכלל בהתנדבות, ההופעה תואמה ופורסמה מראש כבר לפני שבוע, למה אתם פוגעים בי ובחיילים ככה בבושת פנים?'".

החיילים ניסו גם הם למחות נגד אותו מפקד, פרץ ציין כי הם אמרו לו ש"זו הוראה מלמעלה, אין לך אישור ותצא מכאן".

"רק אותו מפקד חצוף וחוצפן שכח שהצבא הוא זה שהזמין אותי, אני לא מגיע לאף בסיס על דעת עצמי כמו שמציינים בערוצי תקשורת שמוציאים דברים מהקשרם", הוסיף.

פרץ הדגיש כי ימשיך להופיע בפני חיילים, "אחרי 150 יום מהאסון והטבח של העזתים, מסתבר עכשיו שאסור חס וחלילה לקלל אותם, כי חס וחלילה מה העולם יגיד. אז אני רוצה לומר - הבושה לא עליי, אלא על המדינה וגם על מפקדי צבא ההגנה לישראל, במיוחד על אותו מפקד עלוב וחצוף שמבייש את המדים... אתם אלו שמאפשרים את הרפיסות הזו מול אויבינו כאילו לא למדנו דבר מ-7 באוקטובר".