עוזאל ותיק ויוסי דגן
עוזאל ותיק ויוסי דגןצילום: דוברות

הקלות לרמדאן? ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת קדומים הנכנס עוזאל ותיק יוצאים בקריאה משותפת לבטל את החלטת הצבא להסיר את מחסום ג'ית ולפתוח לתנועה פלסטינית חופשית את המעבר מהעיר שכם מערבה.

הבוקר (חמישי) הוחלט בצה"ל כי מחסום ג'ית ביציאה מהעיר שכם שהיה סגור מאז טבח ה-7 באוקטובר, יפתח מחדש.

מאתמול בשעות הלילה היה ראש מועצת שומרון בקשרים עם גורמים בכירים בצה"ל ולבקשתו יתקיים בידוק במחסום ביציאה משכם.

למרות זאת, פנו ראשי המועצות ודרשו לסגור את המחסום לחלוטין בשל החשש מיציאת פיגועים כפי שהיה במקרים קודמים.

הם הביעו חשש מפתיחת המחסום ולא פחות מההקלות הצפויות בשל חודש הרמדאן שיתחיל בשבוע הבא.

רק לפני שבוע נרצחו יצחק צייגר ואוריה הרטום הי"ד תושבי יהודה ושומרון בתחנת הדלק ביישוב עלי על ידי קצין במנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

יוסי דגן אמר: "אנחנו מביעים את החשש הברור מפתיחת המחסום, גם אם בצורה חלקית, בוודאי ובוודאי כשמדובר בפתיחת חודש הרמדאן כשמערכת הביטחון מתריעה על התחממות בצורה ישירה על ידי איראן. אנו מצפים בזמן התחממות בטחונית להידוק עוד יותר של הבטחון, ולסגירה מלאה של המחסומים הביטחוניים. פתיחת המחסום היא טעות ואנו מצפים שזה יתוקן".

עוזאל ותיק הוסיף: "תנועה ערבית חופשית במרחב מסכנת את החיים שלנו. ככה פשוט. במקביל למלחמה בעזה ובצפון המחבלים ביו"ש התעוררו גם הם כשהם נחושים לרצוח יהודים. תפקיד הצבא הוא למנוע זאת בכל מחיר, בטח במחיר זעום של חסימת נתיבים מרכזיים העלולים לשמש לביצוע פיגועים ולבריחה לאחר רצח יהודים".

לדבריו, "את היציאה המערבית משכם היה צריך להשאיר סגורה כבר מאז רצח גלעד זר במקום ב- 2001, בטח אחרי רצח רזיאל שבח ב- 2018 וודאי אחרי הירצחו של החייל שילה אמיר בשנה האחרונה. אם חפצי חיים אנחנו - חייבים להשאיר את המחסומים סגורים, חייבים בידוק קפדני בכבישים ומוכרחים לשמור על חופש פעולה מלא של הצבא בכל הערים והכפרים".