הרב אביעד גדות
הרב אביעד גדותצילום: רעות קורנברג

הרמטכ"ל הרצי הלוי ואלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן העירו הערה פיקודית לתא"ל ברק חירם, מפקד אוגדה 99 לאחר שפוצץ את אוניברסיטת החמאס בעזה.

יש להעריך את הרמטכ"ל על ניהול המלחמה נגד החמאס הרצחני, אבל לא ייתכן שהאחראים הישירים למחדל טבח שמחת תורה דוגמתו ודוגמת האלוף פינקלמן, מתנהלים כאילו כלום לא קרה, כאילו לא נרצחו 1200 יהודים ונחטפו 250 שבויים.

לא בלבד שאותם קצינים בכירים לא לקחו אחריות, לא התפטרו עד המשפט הציבורי שצפוי להם ולא התקיים נגדם שום תחקיר, אלא הם עסוקים בתחקירים משונים נגד תא"ל ברק חירם, מפקד אוגדה 99 שנלחם בגבורה יהודית מופלאה בקרבות בעוטף וברצועת עזה מאז הטבח, שהם עצמם גרמו לו.

זה נראה כמו מסע רדיפה פוליטי הכולל כתבות הכפשה, קמפיינים בתקשורת השמאל, וכעת השיא: הערה פיקודית על כך שפוצץ את אוניברסיטת החמאס(!) בה למדו מחבלי הנוחבה איך לאנוס, לערוף, לענות, לחטוף ולרצוח יהודים. בלתי נתפס.

הרמטכ"ל, אין לכם מנדט לפגוע בתא"ל חירם, אין לפורום מטכ"ל מנדט לעסוק בשום דבר מעבר למלחמה וחיסול האויב.

התחקירים ההזויים שמתנהלים נגד קצינים ולוחמים התקפיים, ומנגד, השתיקה הרועמת מול האלופים שגרמו למחדל, מדיפים ריח פוליטי, ופוגעים קשות בלוחמים ובקצינים שנלחמים ברגעים אלו בעזה ובשאר הגזרות, וחוששים שגם נגדם יתנהל מסע רדיפה פוליטי.

הרמטכ"ל, עליך לחדול את הקמפיין והפגיעה בתא"ל חירם, וכל עוד הינך נותן לכך יד, אתה נותן הערה פיקודית לעצמך ומוכיח כי ניתן לממש את ערך האחריות ולהתחיל בתחקיר החשוב מכל: תחקיר מחדל טבח שמחת תורה אשר רשום על שמך ועל שם חבריך שבראש המערכת אותה נתקן באמצעות קידום סוסים דוהרים כמו תא"ל חירם, והזזת קציני קונספציה שעל כישלונם הוא חיפה בעוז וגבורה.