אפי איתם
אפי איתםצילום: קובי ריכטר/TPS

כתבה של אביעד גליקמן בחדשות 13 עוררה סערה לאחר שדווח כי השרה אורית סטרוק מנסה למנות את בנו של השר לשעבר אפי איתם, לשופט בבית המשפט המחוזי "למרות שאינו עומד בדרישות".

עמיצור איתם מכהן כשופט בית הדין האזורי לעבודה. בחדשות 13 נכתב כי "נדירים המקרים שבהם שופט מקודם ממנו למחוזי" וציטטו גורמים משפטיים שהאשימו כי "מדובר בניסיון קידום פוליטי, בשל קו אידאולוגי והיכרות מוקדמת בין השניים".

כתב המשפט של התאגיד אבישי גרינצייג הפריך את הכותרת וציין כי איתם הבן כן עומד בדרישות. "נפתח בכותרת המופרכת: ברור שהשופט עמיצור איתם עומד בדרישות. אחרת, בכלל לא היה יכול להיות מועמד", כתב.

הוא מנה את הדרישות - מהן עולה כי עמיצור אכן עומד בהן. "הדרישות על פי חוק למינוי לבית המשפט המחוזי הן ותק שיפוטי של 4 שנים (השופט איתם בעל ותק של 6 שנות שיפוט) או שכיהן כעו"ד 7 שנים (עמד גם בקריטריון הזה)".

גרינצייג הוסיף כי מי שהמליץ על איתם לתפקיד השופט היא "ועדת השתיים" של ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון השופט עוזי פוגלמן.

הוא הוסיף כי שופט העליון בדימוס צבי זילברטל "גמר עליו את ההלל, וכתב עליו שהוא משפטן מצוין, ראוי וחרוץ". עוד הוא הוסיף כי "לעמדה זו הצטרפה גם השופטת בדימוס שרה דברת. גם נשיאת בית הדין לעבודה הצטרפה והמליצה עליו. המערכת היא זו שהמליצה על הקידום שלו. שום דבר מתוך זה לא הופיע בכתבה".

גרינצייג ציין כי אין לו היכרות עם איתם וכתב לסיום, "הניסיון למתג אותו כאיזה דמות פוליטית לא ראויה שהשרה הפוליטית מנסה לדחוף אותו בניגוד לדרישות - היא מופרכת עובדתית מכל כיוון, ועושה עוול לשופט בהסתמך על 'גורמים משפטיים' עלומים".

העיתונאי עקיבא נוביק כתב, "חדשות 13 עושים פה עוול לבן אדם, על רקע אידאולוגי. הכותרת הזאת מסלפת את העובדות. עוד לא מאוחר למחוק ולהתנצל".