השר ניר ברקת
השר ניר ברקתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת הליכוד פרסמה הודעה חריגה נגד שר הכלכלה ניר ברקת, חבר המפלגה, לאחר שמתח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו וטען כי הוא מעכב הבאת עובדים זרים.

"ראש הממשלה נתניהו הוא זה שמוביל את המאמץ להסרת החסמים כדי להביא עובדים זרים לישראל. בשעה שראש הממשלה נתניהו מוביל את המאמץ המלחמתי נגד לחצים בינלאומיים כבירים, ברקת מצטרף למלעיזים נגד ראש הממשלה נתניהו כדי לקבל חיבוק מהתקשורת", נמסר מטעם הליכוד.

לפני כן העלה ברקת דרישה להעלות בישיבת הממשלה הקרובה את ההחלטה לאפשר הבאה של פועלים זרים ממה שהגדיר "מדינות שלום".

"ראש הממשלה, להחזיר את הפועלים הפלסטינים לישראל זו טעות קשה - ביטחונית וכלכלית. בחודשים האחרונים על אף ניסיונות חוזרים ונשנים שלי לקדם הבאה של עשרות אלפי פועלים ממדינות שלום - יש מי שמונע את הכנסת הפועלים הזרים", טען השר ברקת.

הוא מתח ביקורת על נתניהו ואמר "לצערי ראש הממשלה לא מעלה לישיבת הממשלה את ההחלטה בעניין הכנסת הפועלים הזרים ממדינות שלום. אני חושש שיש מי שמעכב את ההחלטה כדי לאפשר את החזרת הפועלים הפלסטינים לעבודה בישראל. אני מזכיר שהקבינט הכלכלי החליט להתנגד לחזרת הפועלים הפלסטינים לישראל. צר לי שלמרות זאת מונעים את הבאת הפועלים ממדינות השלום כדי להחזיר את הפועלים הפלסטינים כי הנזק לכלכלה הוא אדיר".

"לא רק הנזק הכלכלי הוא ענק, גם הנזק הביטחוני הוא עצום. לאפשר חזרה של הפועלים הפלסטינים לישראל- זה להכניס לישראל פיגועים וסכנה ביטחונית. מי שמתכוון להחזיר את הפועלים הפלסטינים לעבוד בערי ישראל לא למד כלום מהשבעה באוקטובר. מי שמונע הבאה לישראל של פועלים זרים ממדינות שלום כדי להחזיר את הפלסטינים לרחובות ישראל - שבוי בקונספציה", הוסיף ברקת.

"מדינת ישראל נמצאת במלחמה. לצערי יש מי שלא מפנים את גודל המשבר. כבר שלושה חודשים שהקבינט הכלכלי לא מתכנס. וזה למרות בקשות חוזרות ונשנות שהעברתי בעניין, בכתב ובעל פה. חובתנו כממשלה לפעול למען שרידות הכלכלה בתקופת המלחמה. חלק מרכזי בניצחון שלנו על חמאס זה שמירה על הכלכלה שלנו. חובתנו כלפי בעלי העסקים, המילואימניקים, בני ובנות הזוג שלהם - לסייע להם כדי לנצח את המלחמה הכלכלית. אי כינוס הקבינט הכלכלי פוגע ביכולת שלנו לפתור בעיות משמעותיות שהביאה המלחמה על הכלכלה הישראלית", סיכם שר הכלכלה.