בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: יוסף מזרחי/ערוץ 7

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס הבוקר (חמישי) במספר ראיונות לתקשורת להעברת התקציב אתמול במליאת הכנסת.

"זה תקציב מאחד מאד שמפזר את הנטל על כולם. היו מי שאמרו לי לקצץ בתאגיד ובתיאטראות והיו מי שאמרו לי לקצץ בישיבות אבל אני לא מוכן להיכנס למחלוקות בתקופה הזו בה אנחנו נמצאים באירוע קיומי למדינת ישראל", אמר.

השר הוסיף: "לתקציב יש ארבעה מטרות מרכזיות והן: תמיכת מאמצי המלחמה עד הניצחון, חיבוק המילואימניקים עם תכנית 9 מיליארד, עשרות מיליארדים למפונים, לעסקים ולניצולים ודאגה לצמיחה של המשק בעת משבר".

סמוטריץ' התייחס לחוק הגיוס שעתיד להגיע ביום ראשון לישיבת הממשלה ואמר: "בג"ץ מתעסק בסוגיה יותר מ-25 שנים ומתנהל קצת כמו פיל בחנות חרסינה. לא מבין תהליכים מורכבים, תהליכים חברתיים עמוקים".

הוא התייחס להשתתפות הציבור הדתי לאומי בשירות הצבאי ואמר: "אף אחד לא יטיף לנו מוסר. אין מי שמשרת בצבא יותר מאתנו, אין מי שממלא את בתי העלמין יותר מאתנו. אני לא באופסייד מול הציבור שלי. לציבור שלי דרכו ברורה. אצלנו זה מצווה. הציבור שלי לא מבולבל והוא מציב את התביעה ממקום עמוק, ממקום דתי ולכן אני משוכנע כשזה בא מהלב, הדברים נשמעים. כשאני מציב את התביעה מהלב יש בצד השני מי שמקשיב לה".

על קבינט המלחמה אמר השר: "יש לי ביקורת גדולה על האופן שבו מתנהל קבינט המלחמה. אני משתדל למצוא את הדרכים שלי להשפיע. גנץ נכנס בשם אחדות ובשם אותה האחדות הוא דרש שסמוטריץ' יהיה בחוץ למרות שאני מייצג ציבור שמשתתף במלחמה ולצערנו משלם מחירים במספרים חסרי פרופורציה. הסכמתי לשלם את המחיר בשם האחדות והאחריות. זה לא מחיר אישי שלי אלא מחיר של הקול של הציבור שלי אבל עדיין האחדות היתה חשובה לי יותר והייתי מוכן לשלם עליה מחירים".

כשנשאל האם הוא דורש פומבית מנתניהו לצרפו לקבינט המלחמה אמר: "זה לא דרכי. אני מתנהל בצורה אחרת".