טייס הקרב לשעבר רס"ן במיל' שי קלך מתנגד לדבריו של תא"ל דן גולדפוס נגד הדרג הפוליטי וטוען בשיחה עם ערוץ 7 כי מדובר באמירות פוליטיות.

"אני יוצא נגד דבריו, הן במהות של הדברים והן בתוכן של הדברים", אמר קלך וביקש לציין כי "מדובר בגיבור ישראל".

קלך הוסיף כי "דווקא משום זה - זה חמור שבעתיים מפני שזה יכול לסמא את עיני הציבור ממהות הדבר, מעצם הדבר ומצד הדברים שנאמרו, ודווקא בגלל שהוא כזה גיבור ישראל וקצין בדרגת תת אלוף הוא מרשה לעצמו ליצור את הפוליטיזציה הזאת במדים".

"בוא נדבר קודם כל על המהות, עצם זה שקצין המשרת בצבא הקבע שהוא חלק של הצבא הסדיר פונה לדרג המדיני דרך התקשורת, זה אירוע פוליטי", הדגיש קלך והוסיף כי "גם אם הוא צודק וכולנו רוצים אחדות וכולנו כמהים לאחדות וכולנו שואפים לאחדות, עדיין יש פה ביקורת כלפי הדרג המדיני".

קלך הסביר כי מדובר באירוע פוליטי, "זה קו פרשת המים הדבר הזה. בזה שהוא מטיף מוסר לדרג המדיני זה שם אותו באיזשהי מדרגה מוסרית ועליונה למעלה מן הדרג שאמון עליו - כלומר הדרג המדיני".

הוא השווה בין הדברים שאמר סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן שדיבר בנאום בשירות על זיהוי תהליכים בישראל כפי שהיו בגרמניה הנאצית, "זה בדיוק כמו יאיר גולן".

בהמשך התייחס קלך על המחאות והפילוג בעם וקישר בין הדברים שאמר גולדפוס, "יש כאן מפלגת פורום מטכ"ל שמחליטה ועושה מה שהיא רוצה, שבתקופה אולי הכי גורלית שעברה על עם ישראל מאז קום המדינה, כלומר כל השנה האחרונה של הסרבנות, היה להם נוח שישנם גופים שמאיימים על הממשלה כי היא לא לטעמם, הם מילאו פיהם מים".

הוא הוסיף ומתח ביקורת, "הם שתקו והם לא טיפלו בסרבנות והסרבנות זה מה שאפשר להביא לטבח שמחת תורה. יש כאן אירוע פוליטי על מדים, זה העיקר וזאת המהות ואת זה צריך להבין".

קלך הסביר כי גולדפוס היה צריך לפנות לדרג הצבאי ולא המדיני. "אם הוא כבר פונה לתקשורת אז שיזכיר את פורום מטכ"ל ושיאמר שהם אינם ראויים ושידרשו להקים ועדת חקירה מיידית שתבדוק את אירועי שבעה באוקטובר, את אירועי שמחת תורה ואת המחדל, בזה הוא היה צריך לפנות".

על הקריאה לצאת לבחירות אמר כי "הבחירות נועדו לשקף את דעתו של הציבור ודעתו של הציבור צריכה להיות כוללת את תחקירי המלחמה ותחקירי המחדל ולכן צריך לעבור פרק זמן עד שיהיו בחירות. יש תאריך בחירות עוד 3 שנים, לא לדאוג, לא יעזור להם שום דבר".