הרב אבאל'ה בילט בחתונת הרב קובלסקי
הרב אבאל'ה בילט בחתונת הרב קובלסקיצילום: באדיבות הצלם דובי ריין

הלך לעולמו הרב אבאל'ה בילט, מבכירי הר"מים בישיבת מקור חיים, לאחר מאבק במחלת הלוקמיה.

"ברוך דין האמת: קהילת ישיבת מקור חיים מבכה את פטירתו טרם עת של היקר באדם אהובינו אוהב התורה ומאהיבה, בוגרנו היקר מבכירי הר"מים בישיבה הרב אברהם אבא בילט ז"ל (הרב אבלה) בן רבי חיים", כתבו בישיבה.

הלוויתו תצא היום (א') בשעה 13:00 מבית המדרש של הישיבה בקריית החינוך בנווה דניאל לבית העלמין בכפר עציון.

"הרב אבאל'ה בילט, ככה כולנו כינינו אותו מתוך אהבה והערכה עצומה, אחד מאבני היסוד של ישיבת מקור-חיים, שטיינזלץ. חלק בלתי נפרד מישיבת מקור חיים לדורותיה. נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה, היה בולט בפשטותו ובצניעותו-ענוותנותו היתירה. מידת הזריזות הייתה בו והרב אבאל'ה התקרב למידתו של מלאך במידה זו. זריזות שנולדה מתוך אהבת ה', תורתו ועמו ללא שיור", מספר תלמידו הרב חיים נחמן קובלסקי.

"היה מהחסידים של הרב עדין, שהיה מתהלך עם כיפה שחורה ללא סתירה לפתיחות אל העולם ואל העם. היה בן אדם מבריק. חגג בר מצווה בתור תלמיד בכיתה ט' במקור-חיים, אבל מאוד הצניע את גאונותו. היה מאיר פנים לכל אדם ומכבד כל אדם".

"בתור רמ"ש, ר"מ משנה שלו, מה שמכונה חצר"מ בישיבות אחרות, אינני יכול להגזים בכמה שהוא בנה אותי, בפינוי המקום שהוא עשה עבורי ובאמונה הגדולה שלו בי, שהולכת איתי עד היום. אני יכול לסכם ולומר, בהכי פשוט: תדעו שיש אנשים כאלה בעולם - פשוט אוהבים את ה', התורה ואת עמו ישראל. בלי שטיקים ובלי שטויות".

תלמיד אחר, בוגר מקור חיים מספר: "היה אוהב רך ומאוד מצחיק. ידע להאיר פנים לבחור שבכלל לא למד אצלו, בכיתה ט' ישב ולמד איתי שעות גמרא כי הוא ראה שהייתי תלוש ולא מחובר לר"מ שלי. אבד חסיד מן הארץ. הי חסיד הי עניו, מתלמידיו של אברהם אבינו".

גם ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) ספדה לו: "הרב אבאל'ה בילט היה רב של שני בניי שלמדו בישיבת מקור חיים, רב משכמו ומעלה, אדם ענק וכשמו כן הוא - אבא של כולם. אבידה גדולה. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".