תא"ל (מיל') אביגדור קהלני תקף בריאיון לשניאור ובר בפודקאסט 'כור ההיתוך' את הוראות הפתיחה באש בגבול עזה, שהוחמרו בשנים האחרונות והאשים כי בצבא פוחדים מהיועצת המשפטית יותר מהאויב.

קהלני אמר כי "פעם מי שהיה מתקרב לגדר היה מקבל כדור ברגל. מדינה מטורפת. פוחדים מהיועצת המשפטית יותר מהאויב. לאן הגענו? הולכים לשחוט אותך ואתה הולך להסתכל אם היועצת המשפטית מאשרת כן או לא".

קהלני שיתף את תחושותיו בתקופת המלחמה, "אני אדם מאמין, ולדעתי הקדוש ברוך הוא החליט לתת לנו פצצת אטום לפרצוף, כי היינו עם בתהליכי התאבדות. והתפרקות. בורא עולם החזיר אותנו לשפיות, אם נצא מזה בצורה נכונה. אני לא עובר את התקופה הזאת בקלות".

קהלני אמר כי הוא מקווה שתתחולל בישראל מהפכה אחרי המלחמה. "קיבלנו בעיטה לפרצוף. אני מאמין שתהיה פה מהפכה צבאית ופוליטית. צריך להפסיק עם הפוליטיקה של העסקנים. אני מקווה שהנוער שנלחם בעזה ייכנס להנהגה בעתיד. יהיה יותר קל להצביע עבורם".

בהתייחסו למהפכה הצבאית הנדרשת בישראל, אמר קהלני כי הצבא חייב לגדול בכמות ובאיכות. "מדינת ישראל צריכה להיות עצמאית מבחינה צבאית. אנחנו לא צריכים להיות תלויים בעולם בתחום התחמושת. כל הגישה סביב הגנת המדינה צריכה להשתנות".

קהלני תקף בחריפות את בעלי חברות ההייטק שהיגרו לחו"ל בחודשים האחרונים: "הם רוצים להרוס את המדינה מבפנים. דווקא בימים האלה הם צריכים להכריז שזה הבית שלהם. הורג אותי לראות את התופעות של הגירה ישראלית לגרמניה ופולין בגלל שיותר זול שם, והוצאת פספורט לפורטוגל. אנחנו צריכים לצעוק נגד זה".