יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: FLASH90

פעיל המחאה אופיר גוטלזון המתגורר בקליפורניה התבקש על ידי החטיבה היהודית בשב"כ להיות זהיר בפרסום מידע על מיקומם של ראש הממשלה ומשפחתו, זאת מחשש לפגיעה ביאיר נתניהו, כך פורסם היום (ראשון) ב"הארץ".

לפי הפרסום, קיבל גוטלזון בשבוע שעבר שיחת טלפון ממספר לא מזוהה וכשלא ענה לשיחה קיבל הודעת וטסאפ מאדם שהזדה כ"גברי" מהחטיבה היהודית בשב"כ.

במהלך ההתכתבות שלח "גברי" הודעה קולית בה הזדהה כאיש שב"כ וציין שמות ומספר תעודות זהות של כמה מבני משפחתו של גוטלזון.

לאחר ההודעה הקולית הסכים גוטלזון לשוחח עם "גברי", שהתבקש על ידו להיות "מאוד זהיר בפרסום פרטים לגבי בני משפחת נתניהו" מכיוון שמדובר לדבריו בתקופה רגישה.

בשב"כ הגיבו לדיווח ואמרו כי "לשירות הביטחון הכללי אחריות אבטחתית כלפי בני משפחת ראש הממשלה מתוקף החלטת ועדת שרים. פרסום מיקומי אישים מאובטחים עלול לחשוף אישים אלו בפני גורמי טרור ופח"ע, וכל זאת בעת שבה מזהה שב"כ התגברות של האיומים נגד יהודים וישראלים מחוץ לישראל".

"בהמשך לכך, ובעת שהדבר נדרש לצורך מילוי תפקידו ואחריותו על פי דין, מוצא שב"כ לנכון במקרים הנדרשים להסביר את ההשלכות הפוטנציאליות של חשיפת מיקומים מסוג זה נוכח האיומים הגוברים על נושאי אבטחה בחו"ל. למען הסר ספק, אירועי מחאה או פרובוקציה, לרבות למול אישיות מאובטחת, אינם מעניינו של שב"כ".