אירוע האלימותצילום: דוברות המשטרה

התביעה המשטרתית הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד אדם שתקף וגרם לפציעתו הקשה של מבוגר בירושלים.

האירוע התרחש לפני כשבוע וחצי כאשר אדם הגיע לתחנת המשטרה והתלונן על אדם שתקף את אביו בן ה-69 מספר ימים קודם.

מיד עם קבלת הדיווח, ביצעו שוטרי מחוז ירושלים פעולות חקירה מגוונות במטרה להתחקות ולאתר את החשוד במעשה.

כבר בראשית החקירה התברר כי לאחר התקיפה, החשוד הותיר את הקורבן המבוגר מוטל על הכביש מבלי להזעיק עבורו עזרה, נכנס חזרה לרכבו ועזב את המקום.

במסגרת איסוף ממצאים וראיות נחשפה זהותו של הנאשם במעשה, והוצא נגדו בהתאם צו מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

בשבוע שעבר אותר החשוד בתקיפה (36, ירושלים). הוא נעצר במקום עבודתו בירושלים והועבר לחקירה בתחנת המשטרה.

במשטרה לא יודעים להגיד מה הוביל את הנאשם להטיח את הקורבן ארצה. בתיעוד נראה הנאשם מטיח את הקורבן ארצה.

עוברי אורח שהבחינו באדם המבוגר שמוטל על הכביש ובעזיבתו של הנאשם, הזעיקו למקום את גורמי הרפואה. בהמשך הוא פונה להמשך טיפול רפואי בבית החולים שם הוגדר מצבו קשה והוא הורדם ומונשם.

מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת בבימ"ש לטובת מיצוי פעולות החקירה שנדרשו בעניינו. בימים האחרונים התגבשה תשתית ראייתית כלפיו והבוקר, הגישה יחידת התביעות במחוז ירושלים את כתב האישום נגדו בגין עבירה של חבלה חמורה בחסר ישע, ובקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

סנ"צ שלומי טובול, מפקד תחנת לב הבירה במחוז ירושלים, ציין כי "לפני מספר ימים נעצר על ידי שוטרי תחנת לב הבירה נאשם בתקיפה חמורה של אדם קשיש ברחוב שכתוצאה מכך, הקורבן נפגע קשה בראשו ועודו מאושפז מורדם ומונשם בבית החולים. לאחר המעשה, עזב הנאשם את המקום מבלי שהזעיק או הגיש סיוע כלל לקורבן המבוגר. לאחר מעצרו, הועבר הנאשם לחקירה בתחנת המשטרה שהסתיימה והבוקר הגישה יחידת התביעות בירושלים כתב אישום נגדו בגין תקיפה חמורה. משטרת ישראל ומחוז ירושלים בפרט, ימשיכו לפעול בנחישות למיגור עבירות האלימות בכלל, וכאלו המופנות כלפי קשישים וחסרי ישע בפרט, תוך מיצוי החקירה והדין עם מעורבים בכך".