עימות חריף הערב (ראשון) בכנס ה-IPU, איגוד הפרלמנטים הבינלאומי, שמתקיים היום בז'נבה בין נציגת דרום אפריקה ליו"ר המשלחת הישראלית לכנס, ח"כ דני דנון.

בנאומה בכנס, האשימה נציגת דרום אפריקה את ישראל בפשעים נגד האנושות, ביצירת משבר הומניטרי מכוון בעזה וקראה לעצור באופן מיידי את המלחמה.

ח"כ דנון עלה לבמת הכנס והגיב: "ישראל נכנסה בעל כורחה למלחמה עם ארגון הטרור חמאס. נציגת דרום אפריקה תומכת טרור כאשר היא מגנה על פשעי חמאס".

דנון פנה אל נציגת דרום אפריקה על רקע קריאות ביניים בניסיון לקטוע את נאומו: "האם את יודעת שכאשר את קוראת למחבלי חמאס 'עצירים פוליטיים' את מגנה על רוצחי חמאס שטבחו, רצחו ואנסו את אזרחי ישראל בשבעה באוקטובר?".

"כל מי שתומך בעמדה של דרום אפריקה תומך בפשעים שביצע ארגון הטרור חמאס", דברי דנון.

דנון הוביל גם לסיכול הצעה שהעלתה קואליציית מדינות אנטי ישראליות וכללה גינוי חריף לישראל בשל המלחמה נגד חמאס בעזה.

הצעת הגינוי שהגישה דרום אפריקה בתמיכת המדינות הערביות כללה דרישה להפסקה מיידית של המלחמה, האשמת ישראל ברצח עם וגינויים חריפים לישראל על פגיעה בחפים מפשע ומניעת אספקה מכוונת לתושבי הרצועה על מנת ליצור משבר הומניטרי ברצועה. הצעה אנטי ישראלית נוספת הגישה אינדונזיה.

"'בתחבולות תעשה לך מלחמה' - ההצעה הצבועה והשקרית שהגישה דרא"פ בתמיכת מדינות ערב נבלמה. אני מודה לידידינו במדינות השונות ששיתפו פעולה עם המשלחת הישראלית כדי למנוע הישג דיפלומטי לדרא"פ שהיה מסב נזק אדיר לישראל. גם היום, פורים תשפ"ד - היהודים נצחו את מתנגדיהם", סיכם דנון.