אחיו של החטוף מוחמד אלאטרש: שחררו קודם את הבנותמשרד החוץ

שר החוץ ישראל כ"ץ ביקר היום (חמישי) עם שרת החוץ של בלגיה האדג'ה לביב, בקיבוץ ניר עוז, בשדרות ובאתר ההנצחה של מסיבת הנובה ברעים.

בליווי תושבי הקיבוץ ונציגי צה"ל, שר החוץ כ"ץ הראה לשרה לביב את המעשים האכזריים שביצעו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר בילדים, נשים וגברים.

בפגישה מרגשת בשדרות, בני משפחותיהם של החטופים עודד ליפשיץ, מוחמד אלאטרש, יוסף וחמזה אלזיאדנה, ושל הנרצחים ג'ודי ויינשטיין וגדי חגי, קראו לשרת החוץ הבלגית להפעיל את כל הלחץ האפשרי כדי להחזיר את יקיריהם.

שר החוץ ישראל כ"ץ: "אמשיך להזמין לכל הפגישות שלי עם שרי החוץ את בני משפחות החטופים כדי שיספרו את סיפור יקיריהם ויזעקו בקול רם וברור את זעקתם. אני לא אפסיק עד שהם יתאחדו עם יקיריהם".

שר החוץ כ"ץ עם שרת החוץ הבלגית בניר עוז
שר החוץ כ"ץ עם שרת החוץ הבלגית בניר עוזצילום: משרד החוץ

איברהים וסאלם אלאטרש, אביו ואחיו של החייל החטוף מוחמד אמרו כי "למוחמד יש 13 ילדים ו-22 אחים שמחכים לו מאז אותה שבת שחורה ב-7 באוקטובר. אנחנו מבקשים שכולם יחזרו, קודם כל הבנות. צריך להפעיל לחץ לשחרר את כולם, אבל קודם כל את הבנות - מה שקורה להן שם זה מזעזע".

עלי אלזיאדנה, אח ודוד של החטופים יוסף וחמזה: "ציפינו שישחררו אותם ב-50 יום כמוסלמים. חשבנו שהם יחזרו ברמדאן הקדוש. אין לנו כוח יותר, כבר 6 חודשים אנחנו מחכים. אמא שלנו בת 85 ולא נשאר לה כבר עיניים".

ריטה ליפשיץ, כלתו של החטוף עודד ליפשיץ אמרה כי "עודד הוא חבר אמיתי של הפלסטינים, בכל בוקר הוא לקח ילדים, אימהות ואבות מעזה לבית החולים בירושלים לקבל טיפול רפואי טוב יותר. כשעודד יחזור הוא ימשיך להילחם למען השלום, אנחנו לוחמי שלום, אנחנו רוצים לחיות בשקט".

"חברה טובה שלי, תמר קדם סימן טוב, הייתה אמורה להיות ראש העיר החדשה שלנו, רק בת 35, שנרצחה ביחד עם בעלה ושלושת ילדיה בידי חמאס. בעזה יש עשרות אלפי ילדים, אימהות ואבות מתים - העולם חייב לדעת שחמאס וסינוואר אחראים לזה. אם הוא היה מחזיר את כל החטופים - לא היו עשרות אלפי הרוגים בעזה.

עפרי חגי, אחיינית של הנרצחים גדי חגי וג'ודי ויינשטיין אמר: "דודים שלי גרו בני עוז 30 שנה, הם היו זוג אוהב עם ילדים ונכדים והכל נעצר ב-7 באוקטובר".