אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

אחד היתרונות הגדולים של מטבעות דיגיטליים הוא שבניגוד לכסף רגיל, הם תמיד נמצאים בארנק הדיגיטלי ואי אפשר לאבד אותם.

לרוע המזל, עדיין אפשר לאבד את המפתחות הדיגיטליים לארנק, וזה בדיוק מה שקרה לג'יימס האוולס שאיבד את הגישה ל7,500 מטבעות ביטקוין שכיום שווים למעלה מ500 מיליון דולר.

ג'יימס השקיע בביטקוין לפני למעלה מעשור, כאשר מחיר המטבע הדיגיטלי היה נמוך באופן משמעותי. כאשר המחשב הנייד של ג'יימס הפסיק לעבוד, הוא זרק אותו לפח בלי לחשוב יותר מדי, ולצערו הוא הבין את גודל הטעות באיחור רב. הדיסק הקשיח של המחשב, יחד עם המפתחות הדיגיטליים לאוצר של ג'יימס קבור כעת מתחת להרים של אשפה במזבלה בעיר ניופורט.

בעשור האחרון, ג'יימס עושה כל מאמץ על מנת להשיג את הדיסק הקשיח בחזרה. בראיון לNBC הוא סיפר "בכל רגע במהלך היום אני עדיין חושב מה היה יכול לקרות". בראיון לMailOnline ג'יימס מספר כי בעקבות פרסום הסיפור שלו, הוא הציב מערך אבטחה מסביב לאתר ההטמנה על מנת לוודא שאף אחד לא מנסה להתגנב למקום ולחפש את הדיסק הקשיח במקומו.

ג'יימס פנה מספר פעמים לעירייה בבקשה לחפור במזבלה ואף הציע לשלם עשרות מיליוני דולרים תמורת הזכות להשתמש באתר ההטמנה, אך נענה בשלילה. לאחרונה, ג'יימס סיפר כי הוא מתכנן להשתמש בבינה מלאכותית על מנת לסרוק ולזהות את כל הפריטים שעשויים להיות דומים לדיסק הקשיח שלו. לפי התכנית, ג'יימס רוצה לחפור אלפי טונות של פסולת באתר ההטמנה ולהעביר את הפסולת תהליך של מיפוי וזיהוי. על אף ההצעות הכספיות הגבוהות, העירייה מסרבת לאפשר לג'יימס להוציא פסולת מאתר ההטמנה מתוך חששות לפגיעה סביבתית.

בעקבות סירוב העירייה, ג'יימס כעת נמצא בתביעות משפטיות על מנת לאפשר לו את החפירות במקום, ונראה שבכל מקרה יש לג'יימס עוד דרך ארוכה עד שיוכל לקבל בחזרה את אלפי מטבעות הביטקוין שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!