המשטרה עצרה 7 חשודים אמש בחשד שהיו מעורבים בקריאות ההסתה והתמיכה בטרור שהיו בסופ"ש האחרון בהר הבית. עד כה נעצרו לחקירה 23 חשודים.

על פי החשד, החשודים שנעצרו ביממה האחרונה, 6 תושבי הצפון ומזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייהם, וחשוד נוסף פלסטיני תושב בית איכסא, קראו קריאות הסתה ותמיכה בטרור בסיום תפילות הפג׳ר והתרוויח׳ שלשום.

מהחקירות במחוז ירושלים במשטרה עולה כי בין קריאות ההסתה שנמשכו לפרק זמן קצר יחסית, היו גם קריאות תמיכה בחמאס ובראשיו, קריאות לפגוע ביהודים ועידוד ארגון הטרור חיזבאללה לירות על תל אביב.

מהמשטרה נמסר כי "אותם מסיתים ותומכי טרור שפלים, הם תושבי מדינת ישראל (22 מתוך 23 החשודים שנעצרו כאמור) המנצלים מועד דתי ומשתמשים במקום תפילה קדוש לקריאות הסתה ותמיכה בטרור ובמחבלים. הם פוגעים בראש ובראשונה בציבור המוסלמים הנורמטיביים המגיעים להר הבית ולא לוקחים חלק באותם מפגני הסתה חמורים".

במשטרה מבהירים כי "המחשבה של מסיתים ותומכי טרור שהם 'מוגנים' בתוך הר הבית ויהפכו את המקום לחממת הסתה - שגויה. לא תהיה 'אקס טריטוריה' להסתה במדינת ישראל, ועל וכך יעידו 23 החשודים שכבר נעצרו, וחשודים נוספים שייעצרו בהמשך. נמשיך לפעול גם בהמשך חודש הרמדאן בכוחות מתוגברים בכדי לשמור על הסדר והבטחון, לטפל בנחישות במסיתים, ולעצור את כל מי שיתמוך בארגוני הטרור ובמחבלים בכל הכלים והאמצעים הקיימים ברשותנו, בהר הבית ובכל מקום אחר".