השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

יו"ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס הבוקר (ראשון) לדרישה להתגמש ולהסכים לדרישות של חמאס להחזרת החטופים וכן להאשמות כלפי נתניהו על מניעת החזרת החטופים.

"האדם היחיד שאחראי לכך שהחטופים לא חוזרים הביתה הוא הנאצי השפל יחיא סינוואר", כתב השר סמוטריץ' ברקע האשמות מצד פעילי שמאל כלפי ראש הממשלה נתניהו שמונע את החזרת החטופים.

הוא הוסיף כי "כל הלחץ הצבאי והמדיני בארץ ובעולם צריך להיות מופנה אך ורק כלפיו. כל דבר אחר פוגע בסיכוי להחזיר אותם בשלום ובמהרה הביתה ובניצחון במלחמה".

לדבריו, "כך גם הדרישה להגמשת עמדות מצידנו במשא ומתן - כפי שמוכח שוב ושוב היא רק גורמת לסינוואר להקשיח עמדות עוד יותר ומרחיקה את החזרת החטופים".

לסיום כתב סמוטריץ' בקריאה לנתניהו: "אני קורא לראש הממשלה לעמוד איתן מול לחצים חסרי אחריות שמסכנים את מדינת ישראל ופוגעים במטרות המלחמה".

דבריו של סמוטריץ' מגיעים בין היתר לאחר דבריו של יו"ר מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים לשעבר איש יחסי הציבור רונן צור שתקף אמש בחריפות את נתניהו.

צור עשה שימוש באחיו של ראש הממשלה, יוני, שנפל במבצע אנטבה. "יוני נלחם כדי לשחרר חטופים. ביבי נלחם להשאיר אותם חטופים. פושע", צייץ.

גם משפחות של חטופים מתחו ביקורת אמש על נתניהו. איילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר, אמרה: "זהו היום ה-176 שבני המשפחה שלנו בעזה. קשה לנו להגיד את הדברים הבאים אבל אין לנו ברירה. מי שלא השאיר לנו ברירה זה ראש הממשלה שדוחה הצעות ומקשיח עמדות".

לדבריה, "הוא מונע הצעה ישראלית במשא ומתן וינהל אותו בעצמו. זה נראה לכם הגיוני שהמשא ומתן יתנהל על פי אדם אחד? הקואליציה מובילה מדיניות של זלזול במשפחות החטופים. החטופים עדיין בעזה. זה כישלון מוחלט ומכוון".