הלן מירן ב'ציפור לבנה: סיפור פלא'
הלן מירן ב'ציפור לבנה: סיפור פלא'באדיבות פורום פילם

הסרט 'פלא' אשר יצא לאקרנים ב-2017 והפך מיד ללהיט, כשבניגוד לסרטי גיבורי העל הבומבסטיים שכיכבו בקופות באותה תקופה, הוא דווקא סיפר סיפור קטן ושובה לב על כוחו של טוב לב וכיצד הוא יכול לבנות גשרים ולהמיס לבבות.

בסוף השבוע יגיע לבתי הקולנוע בישראל סיפור מעורר השראה נוסף, גם הוא מבוסס ספר שכתבה אותה הסופרת - ר"ג פילאסיו, רק שהפעם לטוב הלב יש אפילו יכולת להציל חיים כאשר ג'וליאן אלבנס הבריון בבית הספר הפרטי ביצ'ר זוכה לביקור מסבתו מפריז וחווה שינוי תפיסתי בזכות הסיפור המופלא של חברות ואומץ.

הסרט החדש, שנקרא 'ציפור לבנה: סיפור פלא', עוקב אחר ג'וליאן (ברייס גייזר), אשר מתקשה להרגיש שייך מאז שסולק מבית הספר הקודם שלו בעקבות יחסו לאוגי פולמן, וסבתו - השחקנית המעוטרת הלן מירן שרק בשנה החולפת כיכבה על המסך הגדול כראש הממשלה לשעבר גולדה מאיר.

על מנת להכניס שינוי לחייו של ג'וליאן, סבתו (הלן מירן) סוף סוף חושפת בפניו את סיפורה האישי על אומץ וגבורה – בנערותה בצרפת הכבושה ע"י נאצים, נער מכיתתה מגן עליה מפני סכנה ממשית לחייה. הם מוצאים אהבה ראשונה בעולם מרהיב שהם יוצרים לעצמם, בעוד אמו של הנער (ג'יליאן אנדרסון) מסכנת הכל על מנת להגן עליה.

'ציפור לבנה: סיפור פלא', כמו 'פלא' לפניו, הוא סרט מרומם נפש על איך מעשה אחד של טוּב לב יכול להמשיך להתקיים לנצח.