ח"כ לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית מתארת בערוץ 7 את מה שהיא מגדירה 'צביעות' של מערכות אכיפת החוק בהפגנו מחאת קפלן - במיוחד על רקע ההתפרעויות סמוך לביתו של ראש הממשלה.

"ראינו קומץ הזוי שאינו מייצג את הציבור, שמתוחזק על ידי התקשורת ומערכות המדינה, והוא מאוד חזק ומוסת. זו לא הפגנה. אנחנו מדינה דמוקרטית ומה שהם עשו נראה כמו אנרכיה. אלה אנשים שבאים כאילו בשם הדמוקרטיה ובפועל מנסים להחריב אותה וצריך לפעול נגדם ולטפל בהם ללא פשרות בצורה חד משמעית", מצהירה סון הר-מלך.

לדבריה, "עוצמת הצביעות מדהימה. כשהלכנו להפגין נגד מעצרים מנהליים מול בית השר גנץ עצרו אותנו במרחק רב וכאן המצב היה שונה. אם לא ישימו גבול להתנהגות הזו אנחנו עלולים לראות דברים חמורים יותר".

חברת הכנסת משתפת גם בדאגה העמוקה שלה מפני השימוש שעושה שר הביטחון בכלי המעצרים המנהליים נגד מתיישבים. "לצערי הרב, אתמול בזמן שאנחנו ישבנו בקריה בסקירה של שר הביטחון, העצור המנהלי נועם מרמלשטיין שסיים מעצר של ארבעה חודשים והיה בדרך הביתה, קיבל הודעה שהמעצר מתחדש לחודשיים נוספים".

"מעצר מנהלי הוא אחד הדברים הכי איומים שנוגד את הדמוקרטיה. זה מעצר בלי הוכחות, ללא בית משפט ואכזרי. יש פה שימוש ציני בכלי הזה שיועד למחבלים שמוגדרים פצצות מתקתקות מול אנשי ההתיישבות כחלק ממסע ההכפשה נגדם. רק לפני מספר שבועות שוחררו כ-40 פצצות מתקתקות כאלה מהכלא כמחווה לקראת הרמדאן. אנחנו נמשיך להיאבק בנושא הזה", היא מבטיחה.

בימים האחרונים גם עברה הצעת חוק שיזמה להרחקת מורשעים בטרור ממשפחות הקורבנות שנפגעו. "במהלך השבוע האחרון, זכיתי להעביר חוק שעוסק בהרחקת מורשעים בעבירות טרור ממשפחות הקורבנות. החוק הזה הוא בשורה. מחבל שיצא למסע טבח חייב לדעת שהוא לא יחזור - לא למקום הלימודים שלו, למקום העבודה או למקום המגורים שלו. אותן משפחות שנפגעו ואיבדו את היקרים להם יזכו כך לסוג של הגנה וצדק".