סניף של מקדונלדס
סניף של מקדונלדסצילום: פלאש 90

בהודעה שפרסמה הנהלת מקדונלד'ס נמסר כי 225 סניפים החברה הפועלים בישראל ומעסיקים מעל 5,000 עובדים, יחזרו לידי הרשת עצמה שתרכוש אותם מחברת "אלוניאל", הזכיינית שהפעילה את סניפי רשת המזון המהיר בישראל.

ההחלטה לרכוש בחזרה את מסעדות הרשת הגיעה לאחר חרם שהטילו מוסלמים ברחבי העולם על מקדונלד'ס לאחר שמועות שנפוצו כי סניפי הרשת בישראל סיפרו עשרות אלפי ארוחות חינם לחיילי צה"ל.

מאז פרוץ המלחמה בעזה נרשמה ירידה חדה בהכנסות מקדונלד'ס במספר מדינות במזרח התיכון. "נחתמה עסקה עם חברת 'אלוניאל' המנהלת את רשת 'קשתות הזהב' בישראל כבר יותר מ-30 שנה. המסעדות, הפעילות והעובדים ימשיכו לפעול באותם התנאים. אנו נותרים מחוייבים לשוק הישראלי", נמסר בהודעת ענקית המזון.

תנאי המכירה לא נחשפו. עמרי פדן, המנכ"ל והבעלים של אלוניאל, אמר כי "כבר יותר מ-30 שנה, אלוניאל גאה להביא את 'קשתות הזהב' לישראל ולשרת את הקהילות שלנו".

מנכ"ל מקדונלד'ס, כריס קמפצ'ינסקי , סיפר בחודש ינואר כי "החברה חווה השפעה עסקית משמעותית במזרח התיכון בגלל המלחמה בין ישראל לחמאס". גם במהלך הצגת הרווחים האחרונה שלה בחודש פברואר, חזרו ראשי החברה על המסר וטענו כי "הסכסוך במזרח התיכון ימשיך ככל הנראה להשפיע על עסקי החברה".