נסראללה
נסראללהצילום: צילום מסך

חסן נסראללה, מנהיג חיזבאללה, מביע ביטחון כי איראן תגיב בוודאות על חיסול קצינים איראנים בכירים בתקיפת חיל האוויר בדמשק ב-1 באפריל.

בנאום לרגל ציון יום אל-קודס הבינלאומי אמר נסראללה (שישי): "היו בטוחים שהתגובה האיראנית בנושא הקונסוליה בא תבוא ללא ספק".

לדבריו, הישראלים מפחדים מהתגובה האיראנית ו"זה חלק מהמערכה כדי לגרום להתשת האויב מורלית וחומרית" ו"המעשה הטיפשי שביצע נתניהו בקונסוליה יפתח שער להקלה במצב ולהכרעת המערכה".

עוד אמר נסראללה, כי המלחמה בעזה היא מלחמה של "אלה איבדו את שכלם ומלחמה של קצבים ופושעים", וכי ישראל מיישמת מדיניות של הרג והרעבה ברצועת עזה כדי "ללחוץ ולהפעיל טרור, כיוון שאין בפניה אופק, לא בזירה הלחימה ולא במו"מ".

נסראללה ציין, כי לאחר שישה חודשי לחימה נתניהו עדיין לא הצליח לחסל את חמאס או להחזיר את החטופים, וסקרי דעת קהל בישובים בצפון מלמדים ש-80 אחוזים אינם רוצים לחזור לישובים, ומשמעות הדבר "מכה קשה מאוד לתפיסת ההתנחלות".

מנהיג חיזבאללה סבור, כי לנתניהו אין אופק לפתור את בעיותיו הפנימיות ו"הנזק בזירה הבינלאומית הוא פועל יוצא של מבול אל-אקצה", כינויה של מתקפת חמאס בשבעה באוקטובר.

הוא הוסיף בעניין זה, כי הנשיא האמריקני ג’ו ביידן קרא לנתניהו "להפסיק את המלחמה מיד כיוון שהוא מפסיד את התמיכה הבינלאומית", וכי חוסר היכולת לבלום את הזירות האחרות ובכללן לבנון, תימן ועיראק הוא הישג "לכיבוש בעיות בצפון, בכלכלה ובאילת, וכאשר תעצור המלחמה יחל החשבון הפנימי".

"אין אופציה בפני נתניהו והקואליציה שלו אלא להפסיק את המלחמה", אמר נסראללה, "עניין זה לכשעצמו הוא הפסד עבורם" ו"ציר ההתנגדות הולך במערכה הזו לקראת ניצחון גדול".

נסראללה אמר, כי חיזבאללה אינה חוששת ממלחמה והיא במוכנות לקראתה ו"עדיין לא עשינו שימוש בנשק הבסיסי".

"אם הם רוצים מלחמה אז אהלן וסהלן", אמר נסראללה, "האויב יודע מה המשמעות של מלחמה עם לבנון" ו"אנו נמשיך במערכה עד אשר תנצח ההתנגדות ועזה".