אולף שולץ
אולף שולץצילום: רויטרס

קנצלר גרמניה, אולף שולץ, מצטרף לטרנד של מנהיגי העולם שפותחים חשבון ברשת החברתית "טיקטוק".

בהודעה שפרסם הקנצלר הגרמני הוא מסר כי החליט להצטרף לרשת החברתית, כמו מנהיגים אחרים ברחבי העולם, אז טרח להודיע מראש כי "אני לא ארקוד. אני מבטיח".

דוברו של שולץ, סטפן הבסטריט, אמר כי "הערוץ הממשלתי הרשמי החדש ביותר יגדיל את המידע לאזרחים, אשר יותר ויותר מתעדכנים באופן עצמאי ודנים בפוליטיקה ברשת טיקטוק. החשבון יציע מבט אל מאחורי הקלעים של חיי היומיום הממשלתיים. בנוסף לתובנות על עבודתו של הקנצלר הפדרלי ומידע על מדיניות הממשלה, יהיה מקום להערות, שאלות והצעות".

בכך מצטרף שולץ למנהיגים אחרים בעולם, בהם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונשיא צרפת עמנואל מקרון, שכבר פתחו חשבונות טיקטוק.

ביידן החליט לפתוח חשבון טיקטוק למרות הכוונה של ממשלת ארה"ב לאסור את השימוש ברשת החברתית במידה וחברת האם הסינית לא תמכור את חלקה, בעקבות חששות ביטחוניים.

דוברו של שולץ, הבסטריט, התייחס לעובדה כי פתיחת החשבון בטיקטוק התבצעה ימים ספורים לפני ביקור של שולץ עצמו בסין, ואמר כי "מדובר במקריות בלבד. למשרדו של הקנצלר לקח זמן לבצע הערכה של הרשת החברתית לפני פתיחת החשבון שלו".

שולץ כבר העלה סרטון ראשון לדף הטיקטוק החדש שלו, בו נראה סיור במשרדו של הקנצלר הגרמני עד שהוא עצמו נראה יושב ליד השולחן שלו. יש לציין כי תנועת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" כבר פעילה מאוד בטיקטוק ומחזרת אחר מצביעים חדשים, בעיקר מהדור הצעיר.

@teambundeskanzler Wir sind genauso überrascht wie ihr! (Und ja, der Bundeskanzler ist jetzt wirklich auf TikTok) #Bundeskanzler#Kanzler#OlafScholz♬ The Funny Bassoon - Eitan Epstein Music