תושבי עזה על רקע הריסות, אילוסטרציה
תושבי עזה על רקע הריסות, אילוסטרציהצילום: Atia Mohammed/Flash90

בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל סיקרו הבוקר (חמישי) את היום הראשון של חג 'עיד אל פיטר' בעזה ועוררו זעם ברשת לאחר שהביאו קולות של תושבי הרצועה שמספרים כמה החג רע השנה בצל המלחמה.

בכתבה שוחח העיתונאי ג'קי חוגי עם תושבי הרצועה שסיפרו על "החג שלבש שחורים, ורבים עשו את החג בקברי יקיריהם. החג מלא בדם וחורבן".

בכתבה ראיינו את ד"ר גיא שלו, מנכ"ל ארגון השמאל 'רופאים לזכויות אדם' שקרא: "אנחנו עוקבים אחרי מערכת הבריאות בעזה שנחרבה תחת המתקפה הישראלית. את האסון הזה חייבים להפסיק. לעצור את האש ולשחרר את החטופים מיד".

הגולש טל לוריא כתב: "‏הבוקר בגלי צה"ל - כתבה על העזתים המסכנים וכמה שרע להם בחג שלהם. הגוף המרואיין בכתבה - רופאים לזכויות אדם. הנתונים - הרוגים בעזה".

הוא תקף: "תחנה צבאית, צבאית! של צבא שאיבד ומאבד חיילים, עושה כתבה על כמה רע לאזרחי האויב, בזמן מלחמה, מראיינת אזרחי אויב ומראיינת גוף שמתנגד לפעילות צה"ל במלחמה". הוא הוסיף: "את מי זה משרת? למה זה טוב? למה אנחנו צריכים לממן את זה?".

לוריא הדגיש: "אני לא חוגג על קשיים של אחרים (אלא אם הם תומכי חמאס) ולא נהנה מסבל של אזרחים. ובכל זאת - באמצע מלחמה, למה גלי צה"ל עושים כתבה כזאת?".