עימותים באזור הסריקות בבנימין
עימותים באזור הסריקות בבנימיןצילום: TPS

שופט בימ"ש השלום בירושלים גד ארנברג הורה לפתוח בדיקה של היחידה החוקרת תלונות נגד חוקרי שב"כ, בשל טענה להתעללויות בשני מתיישבים שנעצרו במחאות לאחר רצח הנער בנימין אאחימאיר הי"ד.

בין היתר הורה השופט לבדוק שימוש בהטרדה מינית, לחקור מדוע נאזקו המתיישבים במהלך בדיון בוידאו בניגוד לחוק ומדוע נמנע מהם לקבל תפילין.

הוא דחה את בקשת השב"כ להאריך את מעצרם של המתיישבים ב-11 ימים, והורה על הארכת המעצר בשלושה ימים.

עורכי הדין נתי רום ודניאל שימשילשווילי אשר מייצגים מטעם ארגון חוננו את השניים הגישו ערר לבימ"ש המחוזי בירושלים כנגד הארכת המעצר. המתיישבים חשודים בעבירות ביטחון שונות.

עו"ד שימשילשווילי תקף את התנהלות השב"כ: "אני מלא שאט נפש מן המעשים הנפסדים אשר מרשי טוען שבוצעו בו על ידי חוקרי שב"כ, כאשר הדבר לא תועד בחומר החקירה, דבר המלמד על כך שאפילו החוקרים מבינים שמדובר בעבירות חמורות, כלפי קטין נעדר עבר פלילי, אשר ביקשו להמשיך להתעלל בו אפילו בחסות הדיון בבית המשפט, כאשר למרבה התדהמה, מבלי לעדכן אותי או את השופט, נאזק הקטין מאחורי גבו, כשידיו קשורות לרגליו והוא יושב על כיסא מבלי יכולת לזוז, כאשר אפילו בחקירותיהם של הנוחבות המפלצות, אשר פורסמו בכלי התקשורת, לא בוצע איזוק מן הסוג הזה".

"במהלך חקירתו ככל הנראה הקטין הוטרד מינית על ידי חוקריו, חוקר וחוקרת, אשר סבורים כי מותר להם הכל, אולם הם יבינו כפי שאף עלה מהחלטת בית המשפט כי לא כך הדבר. צר לי שגוף אשר אמור היה להבין שהקונספציה התנפצה לו בפנים, אינו מגלה מעט צניעות והכאה על חטא, שהרי המפלצות אשר רצחו את בנימין התמים הי"ד, כמו המפלצות שביצעו את הטבח הנורא בשמחת תורה ומחזיקות בנשים, ילדים וחסרי ישע, לא צריכות טריגר כדי למלא את תאוות הדם, שעיקרה פגיעה ביהודים באשר הם. בטוחני כי מרשי לא קשור לחשדות המיוחסים לו ונפעל לשחרורו ללא דיחוי, כאשר החלטת בית המשפט מהיום מובילה בביטחה לכיוון זה", הוסיף עורך הדין.