יו"ר סיעת יהדות התורה מתייחס בריאיון לערוץ 7 לדבריו בכנסת כי ה-7 באוקטובר לא הפתיע אותו.

לדבריו, "אני גר בעיר העתיקה בירושלים. במוצאי השבת האחרונה כשכל עם ישראל היה סביב האזעקות היירוטים והטילים השכנים שלי, כל האזור, בסילוו'אן ועוד, עלו לגגות כדי לרקוד משמחה. סוף סוף נופלים טילים בישראל".

פינדרוס מזכיר את הדיון שהתקיים היום (שלישי) בכנסת סביב נוכחות אונר"א בירושלים: "עשר שנים הייתי בעיריית ירושלים. זו מערכת חינוך שמחנכת להסתה, לטרור ולשנאה ואנחנו טומנים ראשינו בחול. הייתי יו"ר ועדת קניות בירושלים. היינו קונים ספרים כדי להוציא דברים מספרי הלימוד שלהם, מדפיסים ספרים אחרים והם היו פשוט שורפים את הספרים ולוקחים את הספרים של הרשות הפלשתינית וכל בכל שנה. אנחנו פשוט טומנים ראש בחול, לא נוגעים בדברים ומתפלאים כשפתאום יש התקפות".

ההתנהלות הישראלית הזו כרוכה תמיד בתשובות ותירוצים שאנחנו נותנים לעצמנו. "אנחנו מדברים כעת על התקצוב לאונר"א, אז מסבירים לך שיש קשיים כאלה ואחרים ולא נוח לריב עם האו"ם ולא.. כך דוחים את הדבר הזה, אבל אין מה לעשות. צריך להיכנס פנימה לתוך הדבר הזה ולטפל בו. מדובר במערכת של הסתה ושנאה תהומית. אני משער שאם היה נופל טיל על כפר ערבי והשכנים היהודים היו קופצים משמחה כולנו הינו אומרים שהשתגענו, אבל כשאלו ערבים זה נראה כמו דבר טבעי. אפילו לא הייתי רואה פרסום על זה".

פינדרוס מזכיר שכל אותן שכונות בהן רקדו ערבים על הגגות הן שכונות שמקבלות תקצוב ושירותים מעיריית ירושלים, ואף על פי כן זהו יחסם.

בדבריו מדגיש חבר הכנסת פינדרוס כי לא מדובר בהתנהלות הכרוכה וקשורה למדיניותה של הממשלה, אם ממשלת ימין או שמאל, אלא למערכת משפטית וביטחונית שמשפיעה וקובעת את אופן התגובה הישראלית, מה שגורם לו עצמו שלא להתפלא על טבח השבעה באוקטובר כמו גם על המציאות במזרח ירושלים.

עוד נשאל חבר הכנסת פינדרוס על הביקורת שהוטחה מכיוונו של השר בן גביר על דיל שנרקם בין הסיעות החרדיות לאלו הערביות סביב העיכוב בהעברת הרשות לאכיפת מקרקעין תורת תמיכה בחוק הגיוס. "הוא גם יודע שזה לא נכון", אומר פינדרוס בהתייחס לשר בן גביר. "הוא היה תוך כדי מו"מ איתנו בטלפון. יש לנו הסכם קואליציוני שבו יש את חוק התקשורת שאמור לעבור. מסיבה כלשהי הוא החליט להתערב בעניין הזה שלא קשור אליו, לאנשים שלו או לבוחרים שלו. הוא מעכב כרגע את חוק התקשורת. לא יכול להיות שהעברת הסמכויות מסמוטריץ' אליו, מה שלא ברור לי למה הוא חושב שלערבים יש אינטרס שזה יהיה אצל סמוטריץ' ולא אצלו. ההסכם הקואליציוני צריך להיות מקוים לשני הצדדים".

"נושא חוק התקשורת היה גם בבג"ץ, הוא היה חלק ממערכת הבחירות שלנו וחלק מההסכם הקואליציוני בדיוק כמו שאגף הפיקוח על המקרקעין היה בהסכם הקואליציוני שלו. קואליציה היא לא צד אחד", אומר פינדרוס.

חבר הכנסת פינדרוס מוסיף על חוק הגיוס ואומר כי מה שלא צפוי להשתנות היא הקביעה שמי שלומד לא יגויס.

פינדרוס מטיל את האחריות על משרד הביטחון להציג תכניות להתמודדות עם האתגרים הביטחוניים. ציבור חרדי גדול מוכן לתרום את חלקו כפי שניתן היה לראות בחצי השנה האחרונה, אך לומדי התורה יימשך ויימצא לכך גם הפתרון. במקביל, הוא אומר, ברור לו שתימשך גם ההסתה נגד הציבור החרדי של כל מי שירצה לעסוק בכך.

חבר הכנסת פינדרוס קובע כי השותפות האמיתית בחברה הישראלית היא לימוד התורה. "כמה ששמירת המסורת והיהדות מגנה על עם ישראל. ביום שעזבתי את הכולל הלכתי לצבא ועשיתי מילואים. הצבא הפסיק את ההסדר הזה ובתקופה האחרונה התחיל את זה מחדש, אין סיבה שמי שעוזב את הכולל לא ילך וישרת. זו החלטה צה"לית להפסיק והחלטה צה"לית להתחיל את זה מחדש".

לטענה לפיה הצלחת מערכות היירוט מול המתקפה האיראנית מוכיחה את הצורך בלימודי ליבה, מתייחס פינדרוס בלגלוג ומזכיר כי בעוד ארגון קיקיוני כמו החמאס הצליח לטבוח ולרצוח בנו, מדינה אדירה כמו איראן נבלמה במוצאי השבת, "מי שלא רואה בזה יד ה' מסמא את עיניו ומשקר לעצמו. בלתי נתפס".