ישיבת ירושלים לצעירים הוציאה קליפ חדש לשיר "ידידותו", אותו הלחין הרב אלישיב ברלין המשמש כר"מ בישיבה.

מילותיו של השיר לקוחות מדברי האור החיים הקדוש על הפסוק בספר דברים "בצר לך... ושבת עד ה' אלוקיך", והוא מתייחס לשאיפה של היהודי להתקרב להקב"ה.

מילות השיר הן: "ועינינו לה' צופיות לפתוח אוצר רוח טהרה ולפקוח עיניים לראות ולהטות לבבות עם ה' להכיר נעימות ערבות ידידותו", והוא מוקדש לרפואתה של בת שבע בת שרה חיה למשפחת פלאי.

בישיבה הסבירו את מקור השיר בפירוש אור החיים הקדוש לפרשת 'ואתחנן' על הפסוק: 'ושמעת בקולו', שכותב אור החיים הקדוש שבאחרית הימים, לאחר סבל הגלות, ה' יעורר את הלבבות לשוב בתשובה, וחותם בתפילה אותה בחרו להלחין.

בתיאור השיר כתבו: "לאור המצב המורכב בו אנו נמצאים בתקופה האחרונה, של מחלוקות, טלטלות וסערות בעם ישראל, הרי שתפילתו של בעל 'אור החיים הקדוש' לרוח טהרה ולפקיחת עיניים עיוורות שיכירו את נעימות ערבות ידידות הבורא - רלוונטית מתמיד ומהדהדות בעוצמה רבה".

את השיר עיבד אופיר סובול. הקליפ צולם בתוככי העיר העתיקה, סמוך למקום המקדש וגם בהר הזיתים, מקום מנוחתו של 'אור החיים' הקדוש. כמו כן, שולבו בקליפ סרטונים של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, מתוך מחשבה והתבוננות על מסלול חייו.

הרב אלישיב ברלין אומר כי "הרב, שנולד באירופה ועבר כילד את אימת השואה - הצליח לעלות לארץ ב'דקה התשעים'. למרות 'נתוני הפתיחה' האלה הרב הגיע למה שהגיע כולל הפצת 'אורות התשובה' של מרן הרב קוק והשאיר חותם על דור שלם ".

"נדמה שמסלול חיים זה מתמצת באופן מובהק את תוכן הפסוק עם הביאור של ה'אור החיים' הקדוש. מאתיים ושמונים שנה חלפו מאז הסתלקותו של רבי חיים בן עטר, ועדיין לנוכח סערות הזמן והטלטלות שאנו עוברים בתקופה האחרונה, אין ספק כי תפילתו 'להטות לבבות עם ה' להכיר נעימות עריבות ידידות הבורא' - רלוונטית מתמיד ומהדהדת בעוצמה רבה", דברי הרב ברלין.