הנחת אבן הפינה
הנחת אבן הפינהצילום: שלומי זנאתי

אבן הפינה לסניף הדרומי החדש של מכון התקנים הישראלי בעיר אופקים הונחה אמש (חמישי).

בסניף החדש יוקמו מגוון של מעבדות ביניהן: מעבדת אגרוטק, מעבדת תאימות אלקטרומגנטית ומעבדת אנטנות. מעבדות אלו ישרתו את הייצוא והתעשייה המתקדמת ויהוו מרכז טכנולוגי חדיש שיוביל בדיקות בטיחות ואיכות ברמה בין-לאומית.

הנחת אבן הפינה התקיימה במעמד שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת, שהגיע לעודד ולחזק את תושבי הדרום ואת עובדי מכון התקנים שרבים מהם נכחו באירוע, ראש העיר אופקים, איציק דנינו, יו"ר מכון התקנים אייל חיימובסקי ומנכ"ל מכון התקנים ד"ר גלעד גולוב.

ברקת אמר: "דווקא עכשיו החלטתי שמכון התקנים יעבור לעיר אופקים שממשיכה לצמוח ולשגשג, על אף הניסיונות של הטרוריסטים לפגוע בעיר. המסר שלנו לטרור הוא שאנחנו ממשיכים לבנות את מדינת ישראל, לחזק אותה ולהביא אותה לשיאים חדשים. כל ניסיון שלכם לפגוע בנו רק מחזק אותנו ומגדיל את המוטיבציה שלנו. ידידי ראש העיר, איציק דנינו שעושה עבודה יוצאת דופן מוכיח כי ביסוס העיר בהיבט הטכנולוגי הוא צעד משמעותי בפיתוחה. במיוחד אחרי ניסיונות אויבנו לפגוע בנו, כעת אנחנו מחזקים את אופקים ומעצימים אותה צעד נוסף קדימה. המעבר של מכון התקנים לאופקים יביא איתו מקומות עבודה חדשים רבים ויגדיל את הביקושים בעסקים בעיר. אופקים אנחנו איתך".

ראש העיר אופקים איציק דנינו: "זהו ציון דרך משמעותי וצעד חשוב נוסף בצמיחה של אופקים. הקמת מכון התקנים בעיר היא לא רק הוכחה ליכולת של אופקים למשוך אליה מוסדות מובילים ולשתף פעולה עם גופים חשובים במשק, אלא גם הזדמנות ייחודית להטמיע כאן טכנולוגיות חדשניות שישרתו את תושבי הדרום ואת כלל התעשייה הישראלית. אנו מודים לשר הכלכלה, ניר ברקת, ולמנכ"ל מכון התקנים, ד"ר גלעד גולוב, על שיתוף הפעולה ומצפים לפירות רבים לטובת העיר והתושבים".

מנכ"ל מכון התקנים ד"ר גלעד גולוב: "אנו מקפידים להוביל ולהיות בחוד החנית של הידע הטכנולוגי וההנדסי בכדי לקדם יזמים ולעודד את החדשנות בארץ. אנו בטוחים שבעזרת הבדיקות, שנבצע פה בסניף אופקים בעזרת טובי עובדינו ובעזרת ציוד חדיש ומתקדם, נשרת את אלפי לקוחותינו".

מכון התקנים הישראלי הוא הגוף הטכנולוגי הגדול בישראל ופעילותו מסייעת לכל מגזרי המשק. המכון פועל על פי חוק התקנים והוא מתמקד בתחומים הבאים: תקינה, בדיקות, אישורים והתעדות והענקת ידע באמצעות מכללת מכון התקנים.