בשבוע האחרון לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401, יחד עם כוחות יהל"ם טיהרו והשמידו יותר מ-100 תשתיות טרור וחיסלו יותר מ-40 מחבלים בקרבות פנים אל פנים ובתקיפות כלי טיס.

בין תשתיות הטרור שהושמדו - מספר יעדים צבאיים של ארגוני הטרור ברצועה, ביניהם, מוצב המשמש לייצור רקטות ואמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס ומוצב המשמש לייצור טילי רקטות ארוכות טווח של ארגון הטרור הג׳יהאד האיסלאמי.

הלוחמים פשטו על מתחם ניהול לחימה תת-קרקעי הממוקם מתחת לנחל עזה ונועד למנוע מכוחותינו לחצות את הנחל. במתחם הלחימה אותרו אמצעי לחימה רבים של מחבלי החמאס.

במהלך המבצע הושמדו 17 פירים ביניהם פירים התקפיים. כמו כן, הכוחות איתרו מספר משגרים ובורות שיגור המשמשים את ארגוני הטרור ברצועה.

טרם כניסת הכוחות למרחב ובמהלך המבצע, הובילה חטיבת האש 215 את תוכנית האש האוגדתית וחיסלה מחבלים רבים. כוחות החטיבה, מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו עשרות מטרות. יחידות הארטילריה תקפו תשתיות טרור במרכז הרצועה.

במקביל, צוות הקרב של חטיבת הנח"ל מבצע פעילות מבצעית במרחב 'מסדרון מרכז הרצועה' בשלושת החודשים האחרונים. המסדרון מהווה מרחב המפריד בין צפון לדרום רצועת עזה, משם הכוחות ביצעו פשיטות ממוקדות.

במהלך המבצע האוגדתי השבוע, בעקבות מודיעין מקדים, הכוחות חיסלו מחבלים על ידי טילים מדויקים ואיתרו אמצעי לחימה רבים, פירים והשמידו תוואי תת-קרקעי במרחב.

עד כה בוצעו עשרות פשיטות ממוקדות, חוסלו יותר מ-1,000 מחבלים במרחב, והושמדו יותר מ-20 קילומטרים של תוואי תת-קרקע במרחב המסדרון.

גורם צבאי אמר כי בפעם הראשונה מאז תחילת המלחמה מזהים בצה"ל אי רצון של מחבלי החמאס והגיאהד להשיב מלחמה. זאת לאור ההשתלטות על השטח והקמת בסיסים קדמיים.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל