כניסת פרופסור שי דוידאי הישראלי נמנעה ביום שני בשל המחאות האלימות של מפגינים אנטי ישראלים.

דוידאי אמר בריאיון לכלכליסט כי כניסתו נמנעה בשל החלטת מנהל התפעול של האוניברסיטה שטען כי הדבר נעשה בשל העובדה שלא יוכל להבטיח את ביטחונו.

"יכול להיות שאני טועה, אני לא היסטוריון, אבל אני חושב שהפעם האחרונה שמרצה יהודי - לא סתם מרצה מהרחוב - לא הורשה להיכנס לקמפוס שלו היה בגרמניה הנאצית. זה זה", טען.

"כמעט כל הסטודנטים היהודים ברחו מכאן ביום שבת בערב ובראשון, אין מילה אחרת לתאר את זה, כי הם פשוט הבינו שהם לא יכולים להיות בטוחים בקמפוס", אמר והוסיף כי "בשונה מהאוניברסיטאות בישראל, אוניברסיטת קולומביה פתוחה לקהל, יש בה מעבר פתוח, ובשבוע האחרון השערים נעולים והם לא מאפשרים למדיה, לקהל ולשוטרים להיכנס".

על תחושתו אמר: "אני מאוד דואג לסטודנטים היהודים. החג נגמר מחר, והם רוצים ומגיע להם ויש להם זכות לחזור לקמפוס. זו הייתה המטרה מספר אחת שלי מההתחלה. ובזה אני ממוקד. דבר שני, אני באמת לא מבין איך נתנו לחמאס להשתלט על האוניברסיטה. אני אומר בכוונה חמאס ולא תומכי חמאס, כי חמאס זו אידיאולוגיה והם דוחפים את האידיאולוגיה, זה הופך אותם לחמאס".

דוידאי הוסיף ואמר כי הוא לא מפחד: "המטרה שלי היא לא להרוג אחרים או לפגוע באחרים. המטרה שלי היא לעזור. אמרתי מההתחלה שהסיפור פה הוא לא הסיפור של שי דוידאי, הוא סיפור הרבה יותר גדול ממני. אני מעדיף להיות מובטל ולדעת שעשיתי את הדבר הנכון מאשר לשמור את העבודה שלי במחיר של להמשיך לעבוד עם תומכי חמאס".